Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu kuruldu

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu kuruldu
Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu kuruldu

ANTALYA (DHA) - KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen'in talimatıyla kurulan Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosu, Oda Orkestrası ve Müzik Akademisi'nin ardından şimdi de Türk Halk Oyunları Topluluğu oluşturuluyor.


Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Oyunları Topluluğu seçmeleri, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezinde yapıldı. Mehmet Bağcı'nın antrenörlüğü ve seçkin jüri üyelerinin gözetiminde gerçekleştirilen seçmelere 155 aday katıldı. Müzik ve ritim bilgisinin ölçüldüğü seçmelerde 15 erkek ve 15 kadın asil, 5 erkek ve 5 kadın yedek isim belirlendi.


Geçen aylarda kurulan Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosu, Oda Orkestrası ve Müzik Akademisi'nin çok ciddi yol katettiğini dile getiren Belediye Başkanı Semih Esen, şimdi de kuracakları Türk Halk Oyunları Topluluğu ile 7 farklı yöreyi Antalya'da buluşturacaklarını söyledi. Halk oyunlarına gönül vermiş isimlerin gözetiminde gerçekleştirilen seçmelerle yetenekli isimleri belirlediklerini belirten Başkan Esen, kısa bir eğitim sonrasında Türk Halk Oyunları Topluluğu'nun başta Antalya, Silifke, Artvin ve Adıyaman yöreleri olmak üzere tüm yöre oyunları ile sahne alacağını kaydetti.


Başkan Semih Esen, “Başta Antalya'mız olmak üzere yörelimizin tüm renklerini yaşatmaya, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu düşünceyle kurduğumuz Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Oyunları Topluluğumuz yöre oyunlarımızı profesyonel olarak sahneleyecek. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS