{$ day.Temps.HighTemp $} °

Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi'ne yoğun ilgi

Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi'ne yoğun ilgi
Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi'ne yoğun ilgi

 

ANTALYA,(DHA) - PANDEMİ tedbirleri kapsamında bir süreliğine kapalı olan Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, 20 bin kitap arşiviyle kapılarını yeniden kitapseverlere açtı.
Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) bünyesindeki Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, yaklaşık 20 bin kitap arşiviyle vatandaşlara hizmet veriyor. Pandemi döneminde bir süre kapalı kalan kütüphane, normalleşme dönemiyle birlikte yeniden hizmet vermeye başladı.
TEDBİRLER SIKI TUTULUYOR
Covid-19 tedbirlerinin uygulandığı kütüphaneden faydalanmak isteyen vatandaşların HES kodu sorgulaması yapılarak ve ateşleri ölçülerek kütüphaneye girişleri sağlanıyor. Kütüphanenin oturma düzeni de sosyal mesafe kuralına uygun hale getirildi. Dünya ve Türk klasiklerinin yanı sıra, tarih, psikoloji, ekonomi, siyaset, din ve çeşitli araştırma konularında zengin kitap arşiviyle hizmet veren kütüphaneden tüm vatandaşlar faydalanabiliyor. Kütüphaneden, 20 gün içerisinde geri iade etme süresi şartıyla ücretsiz kitap alınabiliyor. Ayrıca kitap okumak ve ders çalışmak isteyen öğrenciler de Konyaaltı Belediye Kütüphanesi'ni tercih ediyor.
24 SAAT AÇIK BİR KÜTÜPHANE
Kütüphane kültürüne ve okuma alışkanlığına büyük önem verdiğini açıklayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Kütüphanemiz, her zaman öğrenci ve yurttaşlarımızın hizmetinde olacak. Pandemi nedeniyle bir süre kapalı kalması bizleri de üzdü. Ama şimdi tekrar yurttaşlarımızın kullanımına açabildiğimiz için mutluyum. Gelecek yıllarda Konyaaltı'na çok özel bir kütüphane kazandırmak gibi önemli bir projemiz var. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. 24 saat yaşayan anıt gibi bir kütüphane olacak" dedi. 
ÖĞRENCİLER BURAYI ÇOK SEVİYOR
Özellikle üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin sıkça tercih ettiği Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, sessiz ortamı ve ders çalışma olanakları ile öğrenciler tarafından beğeni topladı. Üniversite sınavlarına hazırlanan Esma Aktürk, kütüphane ortamını sevdiğini, ders çalışmak için güzel bir yer olduğu için tercih ettiğini söyledi. Konyaaltı Belediye Kütüphanesi'ni sık sık kullandığını söyleyen Damla İrem Bayık ise, "Evde televizyon ve gürültüden dolayı ders çalışmakta zaman zaman zorlanıyorum. Burada sessiz ve huzurlu bir ortamda ders çalışmak benim açımdan daha verimli" diye konuştu.
GENÇLERDEN ATATÜRK'E YOĞUN İLGİ
Kitap okumayı sevdiğini söyleyen Hüseyin Yağız Demirel, "Atatürk ve yakın tarihine özel bir ilgim var. Evde kitaplarım bitince sık sık buraya gelerek kitap alıyorum. Bugün de Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili kitaplar aldım" şeklinde konuştu. İstediği kitapları bulabildiği için Konyaaltı Belediye Kütüphanesini tercih ettiğini söyleyen diğer öğrenci Aslıhan Uysal da "Evimin kütüphanesinde olmayan kitapları buraya gelerek ödünç alarak okuyorum. Çok güzel bir uygulama" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS