Konyaaltı Belediyesi, yanan evi yeniden inşa etti

Konyaaltı Belediyesi, yanan evi yeniden inşa etti
Konyaaltı Belediyesi, yanan evi yeniden inşa etti

 


ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediyesi, geçen aylarda Üçoluk Mahallesi'nde çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelen İlyas Avlak'ın evini yeniden inşa etti.


Konyaaltı sınırlarındaki Üçoluk Mahallesi'nde İlyas Avlak'ın evi geçen aylarda elektrik aksamındaki kısa devreden kaynaklanan yangın sonrasında kullanılamaz hale geldi. Konyaaltı Belediyesi ve hayırseverler yardım elini uzatarak, İlyas Avlak'ı geçici süreyle bir konteynere yerleştirdi. Bu sürede Konyaaltı Belediyesi Muhtar İşleri Müdürlüğü Acil Müdahale ekipleri, Avlak'ın evini yeniden inşa etti. Hayırseverler ve Konyaaltı Belediyesi'nin destekleriyle İlyas Avlak'ın evi yenilendi. Avlak, kısa zaman içerisinde yeni evine taşınarak, hayatına kaldığı yerden devam edecek.


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in talimatıyla İlyas Avlak soğuk kış ayları öncesi sıcak yuvasına kavuşacak. Başkan Semih Esen, Konyaaltı'nda bütün vatandaşlara yardım eli uzatmaya çalıştıklarını belirterek, “İlyas Avlak, talihsiz bir olay yaşadı. Belediye olarak, vatandaşların zor günlerinde yanında olmamız gerekiyor. İlyas kardeşimizin evini yeniden inşa ettik. Kısa zaman içerisinde yeni evine taşınarak, hayatına kaldığı yerden devam edecek. Kimsenin başına böyle talihsiz olayların bir daha gelmemesini diliyorum. Tekrardan İlyas kardeşime geçmiş olsun" dedi.


Yangında evini kaybeden İlyas Avlak da Başkan Esen ve hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS