Konyaaltı'nda okul çevreleri denetlendi

Konyaaltı'nda okul çevreleri denetlendi
Konyaaltı'nda okul çevreleri denetlendi

 


Aslı DURAN/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Emniyet Müdürlüğü ekiplerince okul çevrelerindeki işyerleri ve servis araçlarına yönelik denetim yapıldı.


İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesindeki okul çevreleri, yakınlarındaki park ve bahçeler başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonlar denetlendi.


10 Okul çevresinde faaliyet gösteren 5 internet salonu, 1 iddia bayi, 2 büfe, 7 park/bahçede çocukların korunmasına yönelik okullar çevresinde yapılan denetim uygulamasında; 73 kişinin kimlik sorgusu yapıldı. Uygulamada, yoklama kaçağı olduğu belirlenen bir kişi, tebligat yapılarak serbest bırakıldı. Ayrıca trafik yönünden 14 araç incelendi. Bir okul servisi sürücüsüne, aracın fenni muayenesi olmadığı gerekçesiyle 235 TL idari para cezası uygulanan denetimde, herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı.


  


 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS