Konyaaltı'nda tiyatro eğitimi

Konyaaltı'nda tiyatro eğitimi
Konyaaltı'nda tiyatro eğitimi

 


ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, ilçeye tiyatro topluluğu kazandıracaklarını, bunun için oyuncu seçmelerini tamamladıklarını söyledi.


Konyaaltı Belediyesi, Oda Orkestrası'ndan sonra şimdi de tiyatro akademisi kurmak için çalışmalara başladı. Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinin oyuncu seçmeleri sonuçlandı. Genel Sanat Yönetmeni Haluk Cömert'in gözetiminde, tiyatro oyuncuları Özlem Gür Dokuyucu ve Dicle Alkan'ın yardımcılığında yapılan seçmelere katılan adaylar, drama, komedi, şarkı v şiir alanlarında hazırladıkları mini sinimi gerçekleştirdi. Bu sunumların neticesinde yapılan değerlendirme sonucunda başvuru yapan 237 kişiden 24'ü, Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinde eğitim almaya hak kazandı.


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ön elemeleri başarıyla geçen 24 ismin Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisinde eğitim çalışmalarına başlayacağını bildirdi. 2020 yılı haziran ayına kadar devam edecek olan eğitimlerin hafta için her gün 11.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacağını ifade eden Başkan Semih Esen, tiyatro derslerini başarıyla tamamlayan öğrencilerin Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosunun da kadrosunu oluşturacağını söyledi. İlk elemeleri başarıyla geçen isimleri tek tek tebrik ettiğini dile getiren Semih Esen, 23 Aralık Pazartesi günü başlayacak olan eğitim döneminin öğrencilere hayırlı olmasını diledi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS