KORKOOP'un hedefi ürünlerini dünyaya pazarlamak

KORKOOP'un hedefi ürünlerini dünyaya pazarlamak
KORKOOP'un hedefi ürünlerini dünyaya pazarlamak

 

ANTALYA,(DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in, yerelden kalkınma hedefiyle destek verdiği Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KORKOOP), üretim ve paketleme tesisleriyle güçleniyor. Korkuteli'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kuru Gıda Üretim ve Paketleme Tesisi ile Kepez'deki Antalya Toptancı Hali içinde kurulan üretim tesisi inşaatlarında sona gelindi. Başkan Muhittin Böcek'in desteğinin kendilerine güç verdiğini söyleyen KORKOOP üyesi kadınların şimdiki hedefi ürettikleri ürünleri Türkiye hatta dünya çapında pazarlamak.

Birbirinden lezzetli doğal gıda ürünleriyle Antalyalıların sofralarına konuk olan Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KORKOOP) ürünlerinin daha geniş kitlelere ulaşması için Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri sürüyor. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi'nin uygulayıcısı olduğu "Üreten Kadınlar Kazanan Yarınlar" projesi kapsamında kurulmakta olan Korkuteli Kuru Gıda Üretim ve Paketleme Tesisi inşasında sona yaklaşıldı.

RAFLARIN KURULUMU YAPILIYOR

Korkuteli İlçesi İmrahor Mahallesi'nde bulunan eski okul binasının kuru gıda üretim ve paketleme tesisi olarak düzenlenmesine yönelik Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştiren çalışmalarda sona gelindi. Çalışma kapsamında KORKOOP üyesi kadınlar tarafından yapılan ürünlerin sergilenebilmesi ve stoklanması için rafların kurulumu yapılıyor.

ESKİ AŞEVİNDE HUMMALI ÇALIŞMA

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi "Üreten Kadınlar Kazanan Yarınlar" projesi kapsamında ayrıca Kepez'deki Antalya Toptancı Hal içindeki eski aşevi binasını kadınlar için Doğal Ürünler Üretim Tesisi'ne dönüştürüyor. Tadilat çalışmaları sona gelen tesiste reçel, erişte ve salça gibi ürünler kadınlar tarafından sağlıklı ve hijyenik bir ortamda üretilerek, paketlenecek ve üreticinin beğenisine sunulacak. Tesiste çalışacak kadınların çocuklarına da hizmet verecek olan kreş kurulumu ise hızla devam ediyor.

KORKOOP'LU KADINLARDAN TEŞEKKÜR

Kadınların üretime katılması ve emeklerinin kazanca dönüştürülmesi için geliştirilen proje bünyesinde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen KORKOOP üyesi kadınlar, kendilerini destekleyen Başkan Muhittin Böcek'e teşekkür etti. KORKOOP sayesinde para kazanmaya başladıklarını söyleyen kadınlar, "Ürettiğimiz ürünlerin Türkiye ve dünya çapında tanıtılmasını istiyoruz. Bunu da başaracağız. Hep birlikte çalıştık, ürettik, kazandık, çocuklarımızı okuttuk" dedi.

KADIN İSTİHDAMINA KATKI

Çalışmalar hakkında bilgi veren S.S. Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KORKOOP) Başkanı Dudu Kocabaş da daha önce belediyeden sosyal yardım desteği alan, hiçbir ekonomik gücü ve mesleği olmayan kadınların "Üreten Kadınlar Kazanan yarınlar Projesi" ile ayakları üzerinde durmaya başladığını söyledi. Başkan Muhittin Böcek'in talimatıyla hayata geçirilen projenin kadın istihdamına da katkı sağlayacağını söyleyen Kocabaş, "Başlangıçta 20-25 kadınımıza istihdam sağlamış olacağız. İlerleyen süreçte kadın sayımız artacak. 100 kadın demek 100 ailenin aile ekonomisine katkı sağlamak demek. Bu yüzden çok güzel bir proje" dedi.

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS