Atay Uslu, Korkuteli'de

Atay Uslu, Korkuteli'de
Atay Uslu, Korkuteli'de

 

Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Korkuteli ilçesinde ziyaretlerde bulundu.
Atay Uslu'ya programlarında AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve teşkilat üyeleri eşlik etti. Mantar üreticileriyle bir araya gelen Milletvekili Atay Uslu, sektörün durumu ve talepleri hakkında istişarede bulundu. Atay Uslu, "Antalya'mızın her ilçesi kendine özgü ürünleriyle Türkiye üretimine öncülük ediyor. Korkuteli ilçemiz de mantarı ile Türkiye'de adını duyurmakta. Korkuteli mantar üretiminde hem miktar hem de kalite açısından bir markadır. Korkuteli mantarı bir markadır. Korkuteli mantarı, Türkiye markasıdır. Korkuteli'miz mantar üretiminin başkentidir" dedi.
Milletvekili Atay Uslu, mantar ve üreticileriyle her daim istişare ettiklerini, mantarın üretimde farklı tarifelerle enerji kullanımı, Korkuteli mantarının markalaşması ve üretiminin desteklenmesi için çalıştıklarını ifade etti. Toplantının ardından mantar üretim tesislerini gezen Atay Uslu mantar topladı.
Atay Uslu, Korkuteli'ne hizmetler konusunda da bilgi verdi. Atay Uslu, "Korkuteli ilçemiz çok özel ve çok güzel bir yaylamızdır. Meyveleri, mantarı, armudu ile tarım ilçemizdir. Hayvancılık açısından gelişmiştir. Bir yandan tüm bu sektörlerin gelişmesi için çalışmalar yaparken diğer yandan Korkuteli'ne hizmetlerimiz devam ediyor. Doğalgaz ve yollar konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Korkuteli'ni Elmalı'ya bağlayan güzergahta da çalışmalar sürüyor. Bucak güzergahında da Korkuteli- Kızılkaya bölünmüş yol çalışmaları var. Hükümet konağı projesi tamamlandı, yer tespiti çalışmalarının tamamlanmasıyla inşaatına başlayacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, hükümetimize, bakanlarımıza, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na, Antalya milletvekillerimize, il başkanımıza, teşkilatlarımıza şükranlarımızı sunarız" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS