Baraj suyu hızla yükseliyor

Baraj suyu hızla yükseliyor
Baraj suyu hızla yükseliyor

 


Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - KORKUTELİ Barajı'nda son günlerde etkili olan yağmur ve kar sonrası su seviyesi yapılan son ölçümlerde 5 milyon metreküpe ulaştı.


Korkuteli Sulama Birliği'nin eylül ayında sulama sezonu sonrası kapaklarının kapatmasının ardından 52 milyon metreküp su kapasiteli Korkuteli Barajı'nda su seviyesi yükselmeye devam ediyor. İlçede son 10 gündür etkili olan yağmur ve yükseklerde eriyen kar sularının barajı destekleyen Varsak Çayı ve Bingeçit Koçantı Deresi'nden gelen sularla birlikte dün itibariyle 5 milyon metreküp su kapasitesine ulaşıldı.


Korkuteli Sulama Birliği Başkanı Semra Torun, "Geçen yıl 37 bin dönümlük alana damlama sulaması için 4 kez su verdik ve sulama sezonu tamamlandı. Şu an son yağmurlar ve barajı destekleyen Varsak Çayı ve Bingeçit Koçantı Deresi'nden gelen suyla barajımız su tutmaya devam ediyor. Dün yapılan son ölçümler sonrası seviyede yükselme devam ediyor. İnşallah bundan sonra eriyen kar suları ve yağacak yağmurlarla sulama sezonuna kadar barajımız istenilen seviyeye ulaşacaktır" dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS