Her camiye 10 genç projesi

Her camiye 10 genç projesi
Her camiye 10 genç projesi

 


Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - HER sabah namazında gençlerle bir araya gelen Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, Diyanet İşleri Başkanı'nın her görevlinin 10 gençle yakından ilgilenmesini istediğini, son gönderilen yazıda da 'Her görevlimiz 10 genci kendi evladı gibi görüp onlarla meşgul olacak' talimatının verildiğini söyledi.


Sabah namazında farklı camilerde gençlerle buluşan İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'in gençleri çok önemsediğini ve onlara görevler verdiğini söyledi. Peygamber döneminde başlayan gençlik hareketinin İslam tarihi boyunca günümüze kadar devam ettiğini aktaran Müftü Yazıcı, “Bugün de gençlere ve gençliğe sahip çıkmak çok önemli. Gençlere sahip olmanın veya onlara sahip olamamanın ne getirip ne götürdüğünü iyi hesap etmek durumundayız" diye konuştu.


Gençlerin merhametli, duyarlı bir kalbe sahip olmalarını istediklerini söyleyen Müftü Yazıcı, “Gençlerimizin aklıselim sahibi olmalarını arzuluyoruz. Akıllarını iyi kullanmalarını istiyoruz. Onların zevki selim sahibi olmalarını istiyoruz. Yani sanata, edebiyata, şiire, estetiğe yönelik duyguları olsun istiyoruz. Hayatı, kâinatı, okumayı sevsinler, semayı seyretsinler. Tabiata baksınlar, yeşilliği seyretsinler. Sonbaharın güzelliklerinden haz alsınlar" dedi.


Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bütün din görevlilerinin gençlerle ilgilenmesi talimatı verdiğini aktaran Müftü Yazıcı, bu kapsamda ilçe müftülüğü olarak cami buluşmalarını gerçekleştirdiklerini anlattı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS