Korkutelili çocuklar camiye koşacak

Korkutelili çocuklar camiye koşacak
Korkutelili çocuklar camiye koşacak

 


Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA)- KORKUTELİ İlçe Müftülüğü, 'Camiye koşuyoruz namazla buluşuyoruz' projesi kapsamında, ilçedeki çocukların ara tatil dönemlerinde camiyle bağının kurulması için harekete geçti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde camiyle bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak için proje geliştirdi. Söz konusu projenin Korkuteli'de de ara tatil döneminde hayata geçeceğini söyleyen İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, "Diyanet İşleri Başkanlığımız, 2020 yılı 15 tatilinde çocukları camiyle buluşturacak yepyeni bir yarışma düzenliyor. Biz de bu projeyi Korkuteli'deki tüm camilerde hayata geçireceğiz ve çocuklarımızın camiyle bağlarını daha da güçlendireceğiz. Projeyle ilgili başvurular ilçe müftülüğüne yapılacak" dedi. 

15 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında 5 vakit namazı camide kılan, sure ve dualar ezberleyen çocukların yaşlarına göre puan alarak hediyeler kazanabileceği projeyle ilgili bilgilendirme yapan İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, "Proje kapsamında ilk olarak programa katılan çocukların listesi hazırlanacaktır. Çocukların beş vakit namaza devamları, yakınlarını da yanlarında getirmeleri ve ezber yapmaları üzerinden değerlendirmeleri yapılacak. Beş vakit namazlarda puanlar sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan olarak yazılacak. Çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan verilecektir. Yine ezberlenen her sure ve dua başına da 50 puan verilmesiyle birlikte puanların toplanması sonucunda ilkokul ve ortaokul çocuklarının durumları farklı kategoride değerlendirilmek üzere birinci, ikinci ve üçüncülere, mahalli imkânlar ölçüsünde 2 Şubat 2020 tarihinde ailelerinin ve cemaatin de katılacağı bir program ile ödüller verilecek" diye konuştu.

'YOĞUN BİR KATILIM BEKLİYORUZ'

İlçede de projeyle ilgili yoğun bir katılım beklediklerini söyleyen İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, şöyle dedi:

"Camiye koşuyoruz namazla buluşuyoruz projesi, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından çocukların namaz kılma alışkanlığını kazanmaları amacıyla ülkemiz genelinde tüm camilerimizde uygulanacak. Biz de ilçede 14 gün sürecek olan program sonunda öğrencilerimiz camiyle olan bağlarının güçlendireceğiz. Öğrencilerimizin çocuk yaşta gönüllerinin camiye bağlı olmasını da bu anlamda çok önemsiyoruz. İnşallah program sayesinde çocuklarımızı camilere çekeriz. Biz Korkuteli'de yoğun bir katılım bekliyoruz. Programa dahil olmak isteyen öğrencilerimiz velileriyle birlikte ilçe müftülüğümüze başvuruda bulunabilirler."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS