Korkutelili çocuklar camiye koştu

Korkutelili çocuklar camiye koştu
Korkutelili çocuklar camiye koştu

 


Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA)- ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde yarıyıl tatilinde başlatılan 'Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz' projesi tamamlandı. Proje kapsamında 15 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında 5 vakit namazı camide kılan, sure ve dualar ezberleyen çocuklara ödüller verildi.


Korkuteli'deki camilerde din görevlileri tarafından çocuklara verilen Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimlerinin final programı Külliye Camisi'nde düzenlendi. İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, sömestir tatili dolayısıyla öğrencileri camilerde düzenlenen programlara davet edildiklerini söyledi. Büyük özveri ve başarılı şekilde yürüttükleri iki haftalık çalışmaya öğrencilerin de ilgi gösterdiğini belirten Müftü Yazıcı, "Öğrencilerimizi mutlu etmek için böyle bir final programı düzenledik. Çok güzel oldu, öğrencilerimizin mutluluğunu görünce bizler de mutlu olduk. Kendilerine çeşitli hediyeler takdim ettik. Umuyoruz ki öğrencilerimiz için güzel bir eğitim olmuştur. İkinci dönem eğitim öğretim yılında kendilerine başarılar diliyoruz. Programımızı onurlandıran davetlilere teşekkür ederim" dedi.


15 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında 5 vakit namazı camide kılan, sure ve dualar ezberleyen çocukların yaşlarına göre puan alarak hediyeler kazandığını kaydeden Müftü Selim Yazıcı, "2 kategoride yarışma düzenledik. İlköğretim ve ortaöğretim dallarında. Projeye 300'e yakın öğrencimiz katıldı. Çocuklarımız 5 vakit namaza devamları, yakınlarını da yanlarında getirmeleri ve ezber yapmaları üzerinden değerlendirmeleri yapıldı. 5 vakit namazlarda puanlar sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan olarak yazıldı. Çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan verildi. Yine ezberlenen her sure ve dua başına da 50 puan verilmesiyle puanların toplanması sonucunda ilkokul ve ortaokul çocuklarının durumları farklı kategoride değerlendirilmek üzere birinci, ikinci ve üçüncülere, mahalli imkânlar ölçüsünde ödül verdik" diye konuştu.


Proje kapsamında ortaokul öğrencilerinden 3 birinci çıktı. Bunlar Enes Sami Benzin, Hayrunnisa Benzin, Muhammet Benzin oldu. İkinciliği Hasan Hüseyin Kardıçlı, üçüncülüğü ise Hıdır Mor elde etti. İlköğretim okulları arasında birinci Osman Borazan, ikinci Gani Erdem Kula, üçüncü Akif Keleş oldu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS