Vatandaşa ücretsiz fidan

Vatandaşa ücretsiz fidan
Vatandaşa ücretsiz fidan

 


Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla vatandaşa fidan dağıtıldı.

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği fidan dağıtımına Kaymakam Ömer Çimşit, Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, Millet İttifakı Korkuteli Belediye Başkan adayı Halil Kara, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Tuncay Ayhan, işletme şefleri, teknik ve idari personelle vatandaşlar katıldı.

Orman İşletme Müdür Yardımcısı Tuncay Ayhan, "Hayatın var olabilmesi için toprak ve suyun varlığı elzemdir. Toprak ve suyun kaynağı ise ormandır. Ormanlarımız geçmişten devraldığımız ve gelecek nesillere devretmekten sorumlu olduğumuz en önemli hazinemizdir. Biz çevremize bu kadar güzel bakan bir milletiz. Yine etrafımıza bir baktığımızda hepimizin evinin etrafında değişik ağaçlar vardır. Yani büyüklerimiz evlerinin etrafına bunları dikerek sadece kendileri için değil, kuşlar için başka canlılar için bu dikimi yapmışlar. Genç nesillere ağaç dikmenin önemini ve nasıl aşılanacağının gösterilmesi gerekiyor. Çünkü gençler sizlerden görecek ve onlar da bir sonraki kuşağa bunu aktaracaktır. Halkımıza yaklaşık 10 bin sedir, servi, ceviz, ardıç ve ıhlamur fidanını ücretsiz olarak dağıttık. Daha yeşil bir Korkuteli için vatandaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan teşekkür ediyoruz. Geleceğimiz için bir fidan da biz dikelim" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS