112 heyetinden ziyaretler

112 heyetinden ziyaretler
112 heyetinden ziyaretler

 


Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA)- ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde 112 Acil Çağrı Merkezi'nin tek numara olması dolayısıyla yapılan çalışmaları anlatmak için kurulan ekip emniyet ve jandarmayı ziyaret ederek, bilgi verdi.


İçişleri Bakanlığı'nca yürütülen acil çağrıları tek çatı altında birleştirme projesi kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezi, yıl sonuna kadar ülke genelinde hizmet verecek hale gelecek. Proje kapsamında Kumluca'da emniyet, jandarma, ambulans, afet acil, sahil güvenlik, itfaiye ve orman yangın ekiplerini temsilen oluşturulan heyet, kurumları, okulları ve STK'ları dolaşıp, bilgi verdi. Heyet ilk etapta İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Mehmet Demir'i ziyaret etti.


Heyet ayrı ayrı numaraların unutulabileceğini, 112 arandığı takdirde 112 Acil Çağrı Merkezi'nde her kurumun temsilcisi bulunacağını, konuya göre arayan kişinin ilgili birime yönlendirileceğini anlattı ve böylece olaylara daha etkin ve kısa yoldan müdahale edilebileceğini aktardı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS