AK Parti Kumluca Kadın Kolları'nda seçim

AK Parti Kumluca Kadın Kolları'nda seçim
AK Parti Kumluca Kadın Kolları'nda seçim

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA)- AK PARTİ Kumluca Kadın Kolları'nın olağan kongresinde Medine Çetin başkan seçildi.
AK Parti Kumluca Kadın Kolları'nda yeni başkanın belirlenmesi için olağan kongre yapıldı. Kumluca Uygulama Oteli'nde yapılan kongreye AK Parti Antalya milletvekilleri Atay Uslu, Kemal Çelik, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Erol Uysal ve partililer katıldı. Kongre, divan teşekkülü belirlenmesi ile başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra kongreye gönderilen siyasi telgraflar okundu.
Kongrede konuşan Milletvekili Kemal Çelik, "İzmir'de bir deprem yaşadık. Geçen hafta Kumluca'da hortum felaketi yaşadık. Vefat eden vatandaşlarımız var. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Devletimiz güçlüdür. Hükümetimiz afetlerin verdiği zararları bertaraf etmede tecrübeli ve başarılıdır" dedi.
Milletvekili Atay Uslu da "Depremler ve hortumlar yaşıyoruz. 2020 yılı tarihe felaketler yılı olarak geçecek. Vefat eden vatandaşlarımız var. Yaralılarımız var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yüce Allah daha beterinden korusun. AFAD'ımız canları kurtardı. Kurtarıyor. Kurtaracak. Devletimiz tecrübelidir. Afet yönetmede başarılıdır" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a siyasi başarısının sırrı sorulduğunda, "Kadınları demokrasiye kazandırmam en büyük başarı kaynağımdır" dediğini aktaran Atay Uslu, "Kadınların demokrasiye, siyasete katılması partimizin en büyük güç kaynağıdır. Durmayacağız. Çalışacağız. Başaracağız" dedi.
Konuşmaların ardından faaliyet raporu okundu ve oylandı. Kongrenin sonunda salondaki delegelerin el kaldırarak kullandığı açık oylama ile Medine Çetin oy birliğiyle yeni başkan seçildi. Medine Çetin'in yönetim kurulu üyeleri; Aşkı Kavalcı, Ayfer Karakuş, Ayşe Toprak, Ayşe Yücel, Canan Erdoğan, Deniz Olcay, Dudu Ak, Emine Karakuş Fatma Uysal, Filiz Hoda, Hacer Akküçük, Hülya Bakar, Keziban Yalçınöz, Nazmiye Alaçay, Nevin Tekcan, Özcan Bülbül, Selma Biçen, Sevgi Sarıkaya, Teslime Çınar'dan oluştu.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS