Amatör spor kulüpleri temsilcileri buluştu

Amatör spor kulüpleri temsilcileri buluştu
Amatör spor kulüpleri temsilcileri buluştu

 


Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA)- BATI Antalya bölgesinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin temsilcileri Kumluca'da toplandı.


Kumluca Belediyespor kulübü ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) Başkanı Metin Bulut, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinin amatör futbol kulüpleri temsilcileri katıldı. Toplantıda amatör spor kulüplerinin sorunları ve ASKF'de yeni alınan kararlar tartışıldı.


ASFK Başkanı Metin Bulut, "Spor konseyini gerçekleştirmemiz gerekir. Bu bölgede hangi spor yapılabilir, dağcılık, kano, yüzme, dalış, güreş, karate, tekvando, bunların ivedilikle, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş belediyelerimizin başkanlarının aynı masaya oturup, tartışması gerekir. Spor konseyi, belediye başkanlarımızın dünden bugüne bölgemizin tarihini çıkartmalarını, sporun geçmişteki anatomisini, bu bölgede geçmişte hangi sporlar yapılmış, gençlerimizin geleceği ve turizm açısından 4 belediye başkanımızın kafa kafaya verip konuşmalarıdır. Ben böyle tanımlıyorum. Belediye başkanları ve kaymakamlarımızın aynı masa etrafında oturup 'bu bölgede hangi spor dalına yatırım yaparsak, ülkemizi, dünyada daha başarılı bir şekilde tanıtabiliriz' hesabını yapılması lazım" dedi.


Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu da "Amatör kulüplerimizdeki başarılı futbolculardan oluşturulan, batı Antalya bölgemizi profesyonel liglerde temsil edebilecek bir futbol takımı oluşturmalıyız" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS