Çocuklara uygulamalı trafik eğitimi

Çocuklara uygulamalı trafik eğitimi
Çocuklara uygulamalı trafik eğitimi

 


Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) - KUMLUCA İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından 'Önce Kendimiz, Sonra Hepimiz İçin' projesi kapsamında çocuklara yönelik trafik eğitimi çalışmaları sürüyor.

Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, 'Bu Yolda Hep Birlikteyiz' kampanyası kapsamında yürütülen 'Önce Kendimiz, Sonra Hepimiz İçin' projesini sürdürüyor. Ekim ayında başlayan proje kapsamında şu ana kadar yaklaşık 1000 anasınıfı ve 1. sınıf öğrencisine trafik eğitimi verildi.

İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, proje ile trafik kurallarına uyan, trafikte saygıyı esas alan, kendisinin ve trafikteki insanların haklarına dikkat eden, saygılı, hoşgörülü bireyler yetiştirilmesi ve toplumsal bilinç oluşturmasının öngörüldüğünü söyledi. Cemil Doğan, "Bu proje sonunda öğrencilerin ve sürücülerin çevrelerindeki insanlara karşı duyarlılıklarının yükselmesi, trafik kurallarına uymanın önemi ve trafikte saygının daha çok farkına varılması beklenmektedir. Verilen eğitimler sonunda minik öğrencilerimizin şoför koltuğunda oturan anne ve babalarını kurallara uymaları konusunda uyarmaları amaçlanmaktadır. Minik öğrencilerimize uygulamalı eğitimler verilerek, trafik kuralları konusunda bilinçli bir nesil yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Proje çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS