Kumlucalı öğrenciler Robot Yarışması'na katılacak

Kumlucalı öğrenciler Robot Yarışması'na katılacak
Kumlucalı öğrenciler Robot Yarışması'na katılacak

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA)- ANTALYA'nın Kumluca ilçesindeki Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı'nın Robot Yarışması'na katılacak.

Kumluca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri bu dönem robotik kodlama dersleri alıyor. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Robot Yarışması'na, çizgi izleyen robot (ileri seviye), tasarla-çalıştır ve robotik kol kategorilerindeki yarışmalara katılacak.

Okul Müdürü Kadriye Girgin, "Okulumuz ile yaklaşık 5 aydır robotik kodlama eğitimi veriyoruz ve bunu devam da ettireceğiz. Robotik kodlama aslında geleceğin mesleği diyebiliriz, çünkü günümüzde artık teknoloji o kadar ilerledi ki birçok meslek grubu ölüyor. Geleceğin mühendislerini, 3D yazılım operatörlerini ve kendi robotik sistemlerini kuracak gençleri hazırlıyoruz. Gençlere biz düşünmelerini ve düşüncelerini ortaya sunmalarını için olanak sağlıyoruz. Bu eğitim sayesinde 6 öğrencimizle 3 takım oluşturduk. Bu oluşturduğumuz 3 takımla Milli Eğitim Bakanlığı'nın Robot Yarışması'na; çizgi izleyen robot (ileri seviye), tasarla-çalıştır ve robotik kol kategorilerinden katılacak olup öğrencilerimizle yaptığımız robotlar sayesinde başarılara imza atacağımıza inanıyoruz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS