Okul müdürlerine seminer

Okul müdürlerine seminer
Okul müdürlerine seminer

 


Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA)- ANTALYA İl Milli Eğitim Müdürlüğü Vizyoner Yönetim Eğitim Buluşmaları kapsamında Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı ilçelerinde görev yapan ilçe milli eğitim müdürlerine yönelik seminer düzenlendi.


Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde, Kumluca Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Proaktif Eğitim Liderliği konulu semineri eğitim uzmanı Prof. Dr. Halim Ulaş verdi. Toplantıya Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş da katıldı. Mehmet Karakaş, "Yeni nesil konulara ve olaylara çok farklı açılardan bakıyor. Kendimizi sürekli yenileyip gençlerimizin ve çocuklarımızın açısından bakmaya çalışalım. Okulumuzu nasıl vizyon bir okul haline getirmek için çalışmalıyız" dedi.


Seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Halim Ulaş, "At adımına göre değil, adamına göre yürür. Başarıya giden yolda okulun idarecisi önemlidir. Okul müdürü proaktif olmalıdır. Proaktif bir müdür nasıl olur? Çözüm odaklı olmalıdır. İnisiyatif kullanabilendir. Yetenekli olandır. Risk alabilendir. Ekip çalışmasını ön plana çıkarabilendir. Sağlıklı iletişim kurabilendir. Değişime uyum sağlayabilendir. Gelecek için program yapabilendir. Sorun ortaya çıkmadan sorunların tespitini yapabilen ve önlemini alabilendir. İnsanları etkileyebilen ve hareket geçirebilendir. Öngörülü olabilendir. Ar-Ge çalışması yapabilendir. En önemlisi de toplumsal güç oluşturabilendir" diye konuştu.


Prof. Dr. Halim Ulaş, okul müdürlerine de söz vererek onların görüş ve fikirlerini aldı.


Aynı gün içinde Kumluca Uygulama Oteli'nde, batı Antalya bölgesindeki okullarda görev yapan öğretenlere de eğitim uzmanı Sedef Işık tarafından oyun terapisi ve zeka oyunları, Sedat Akkuş tarafından da Robotik/STEM semineri verildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS