Kütükçü'ye deniz manzaralı pazar

Kütükçü'ye deniz manzaralı pazar
Kütükçü'ye deniz manzaralı pazar

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, şehrin seyir terası Masa Dağı eteklerinde bulunan Göçerler Mahallesi'ne, deniz manzaralı sabit semt pazarı inşa etti.

Kepez Belediyesi, bu yılın yatırım programına aldığı dokuz semt pazarından bir tanesi de Kütükçü Mahallesi'ne kazandırdı. Mülkiyet ve imara yönelik çalışmalar neticesinde gecekonduların yerine konforlu konutların yapıldığı Göçerler Mahallesi'nin, modern imajına yakışmayan sokak pazarı, artık plana uygun yerinde kurulacak.

Kepez Belediyesi, imar planı revizyonuyla mahallenin doğusunda askeri alanın sınırında 3810 metrekare büyüklüğünde pazar alanı oluşturdu. Bu alana da semt pazarı inşa edildi. Fen İşleri Müdürlüğü, pazarın zeminine ve bağlantı yollarına 2 bin ton sıcak asfalt döktü. Kütükçü semt pazarına, önümüzdeki günlerde zabıta ofisi, mescit, çay ocağı ve tuvalet üniteleri de yapılacak.

Kütükçü Mahallesi'nde, salı günleri sokak aralarında kurulan semt pazarı, Pazar Yerleri Yönetmeliği kapsamında kaldırılarak, alınacak olan meclis kararıyla uygulama imar planı paftasındaki sabit alanına taşınacak. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, pazarın yaz aylarında hizmete açılacağını ifade etti.

TÜTÜNCÜ, KÜTÜKÇÜ PAZARINI İNCELEDİ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kütükçü Mahallesi'nin yeni pazar alanını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Bürokratlarından park yapımıyla ilgili bilgi alan Başkan Tütüncü, açıklamasında önceki yıllarda mahalle sakinlerinin mülkiyet sorunlarının çözümünü ve imar revizyonuyla kat artışının yapılmasını talep ettiğini anımsattı. Başkan Tütüncü, “Çok şükür, uzunca yılların gayretleri neticesinde 2/B olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş Hazine arazileri üzerindeki taşınmazların tapu problemlerini çözdük. İmar revizyonuyla kat artışını yaptık. Her türlü çalışmayı bu bölgeye yapmak suretiyle Kütükçü'yü bambaşka bir gelişmişlik seviyesine taşıdık" ifadesini kullandı.

ZAMAN İÇERİSİNDE ÜZERİ KAPATILACAK

Mahalle sakinlerinin, sabit semt pazarı talebini de karşıladıklarını aktaran Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti:

“Kütükçü Mahallemiz, coğrafi konumundan dolayı önemli ve nitelikli bir yer. Bu pazar yerinden baktığımda denizi görüyorum. Kütükçü semt pazarı, aynı zamanda deniz manzaralı bir pazar yeri. Antalya'da, deniz manzaralı kaç pazar yeri var? Kütükçü, konumu itibariyle çok önemli bir yerde duruyor. Önemli bir potansiyeli barındırıyor. Önemli olan o potansiyelin ortaya koyduğu değerle birlikte bambaşka bir gelişmişlik seviyesine şehri taşıyabilmekti. Kütükçü'de de bunu yaptık. Mahallenin pazar yeri hayırlı olsun. Kütükçü Mahallesi'ni, sokak pazarından kurtarıp, düzenli bir pazar alanına kavuşturduk. Zaman içerisinde pazarın üzerini de kapatacağız."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS