Açık havada yağlı güreş antrenmanı

Açık havada yağlı güreş antrenmanı
Açık havada yağlı güreş antrenmanı

 

MANAVGAT, (DHA) - MANAVGAT Belediyesi 8. Geleneksel Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin hazırlıkları, Yukarı Pazarcı Mahallesi Irmak Kenarı'ndaki yeşil alanda başpehlivanların katılımıyla gerçekleştirildi.

Manavgat Belediyesi 5 Mayıs Pazar günü Ilıca Stadyumu'nda yapılacak olan 8. Geleneksel Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin hazırlıklarını, Yukarı Pazarcı Mahallesi Irmak Kenarı'ndaki yeşil alanda başpehlivanların katılımıyla gerçekleştirdi. Aslına uygun olarak açık havada gerçekleşen antrenmanda, isim yapmış başpehlivanlardan Serhat Gökmen, İsmail Balaban, Turan Balaban, Osman Aynur ve İbrahim Toraman kol bağladı. Baş altı, büyük orta ve minik kategorisinde güreş yapan pehlivanlar da açık havada birbirleriyle kıyasıya güreşti. Başpehlivanların antrenmanına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Manavgat Güreş Ağası Hasan Özden ve vatandaşlar da katıldı.

Kırkpınar daimi altın kemer sahibi efsane başpehlivan Ahmet Taşçı ve Kırkpınar'a damga vuran başpehlivanlardan Arap Namık lakaplı Namık Akgün'ün yanı sıra 9 kez Avrupa Güreş Şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül de Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde halkı ve güreş severleri yalnız bırakmayacak.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hazırlıkları tüm hızıyla devam eden Yağlı Pehlivan Güreşleri'ni izlemeye tüm Manavgat halkını davet etti. Başkan Sözen, "5 Mayıs günü Ilıca Er Meydanı'mızda gerçekleştireceğimiz 8. Manavgat Belediyesi Yağlı Güreş Pehlivan Güreşleri hazırlığımızı, eksiksiz olarak yapabilmek için bütün birimlerimizi seferber ederek çalışmalarımıza başladık. Tarihimize ışık tutan ata sporumuzu izlemeye bütün güreş severlerimizi ve Manavgat halkımızı davet ediyorum" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS