hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Kara Manavgat Kart'ı tanıttı

  Başkan Kara Manavgat Kartı tanıttı
  expand

  Başkan Kara Manavgat Kart'ı tanıttı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Belediyesi'nin hayata geçirdiği 'Manavgat Kart' uygulamasının tanıtımı, Manavgat Şelalesi'nde yapıldı.

  Manavgat Belediyesi tarafından kent sakinlerinin sosyal, kültürel ve eğitsel talepleri doğrultusunda hayata geçirilen Manavgat Kart uygulamasını, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara tanıttı. Bu kapsamda Manavgat Kart'ın tanıtımı için Manavgat Şelalesi'nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, Manavgat parti ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, oda başkanları, STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

  Manavgat Kart'ın tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, şunları kaydetti:

  "Manavgatlıların, özellikle Sarılar bölgesinde yaşayan insanların bizden bir talebi vardı. Bugünden itibaren Manavgat Belediyesi'nin çıkarttığı Manavgat Kart, sadece Manavgat Şelalesi'ne değil aynı zamanda Manavgat Kent Müzesi ve halk plajlarının giriş kartı olarak da kullanılacaktır. Belediyemizden kartı temin eden herkesin kartın üzerinde fotoğrafı olacak. Bu karta sahip olarak Manavgatlı olduğunu belgeleyen herkes bu imkanlarımızdan ücretsiz olarak faydalanacaktır. Aynı zamanda şelale içerisindeki işletmelerde bu kartı gösterdiğiniz sürece ücretlerde yüzde 10 indirimden faydalanabileceksiniz."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'MANAVGATLILAR HER ZAMAN ARKAMIZDA'

  Manavgatlıların desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini söyleyen Başkan Kara, "Hazırlıklarını yaptığımız birçok projemiz var. Zamanla bunları gerçekleştireceğiz. Kısa zaman önce yağlı pehlivan güreşlerimizi yaptık. Türkiye'de bugüne kadar en fazla katılıma sahip olan, en uzun süren güreşleri düzenledik. Birçok projemizi adım adım gerçekleştireceğiz. Türkiye'nin birçok belediyesinde işçi çıkarılıyorken, 300'ün üzerinde işçi alımı gerçekleştiren tek belediyeyiz. 5 yılda 5 bin insana istihdam hedefiyle yola çıktık. Projelerimiz adım adım hayata geçtikçe bu hedefimizi çok rahat yakalayacağımızı biliyoruz. Ekip arkadaşlarım, encümen arkadaşlarım, örgütümüz, hep birlikte çalışıyoruz. Manavgatlılar bize her zaman destek oluyor. Bu destek sürdüğü sürece biz çalışmaya devam edeceğiz. Manavgat kazanacak, Manavgatlılar kazanacak ve Manavgat'ın bir dünya markası olarak her yerde adı duyulmaya devam edecek" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Manavgatlı tüm vatandaşların sahip olabileceği Manavgat Kart'ın kullanıcılara Manavgat Şelalesi'ne ücretsiz, Manavgat Kent Müzesi ve belediye halk plajlarına ise indirimli giriş imkanı sağlayacağı belirtildi. Manavgat Kart'ın abonman ücreti ise yıllık 50 lira olarak belirlendi.

  Tanıtım toplantısının ardından Başkan Kara'ya Sarılar Mahallesi Muhtarı Fehmi Toy tarafından Atatürk tablosu hediye edildi. Başkan Kara tüm katılımcılara teşekkür ederken, toplantının ardından Manavgat Şelalesi'nde toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow