Büyük yangının yaraları sarılıyor

Büyük yangının yaraları sarılıyor
Büyük yangının yaraları sarılıyor

MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Belediyesi, yaşanan büyük yangın felaketinin yaralarını, yardım kuruluşları, vakıflar, dernekler ve hayırsever vatandaşlarla iş birliği ile sarmaya devam ediyor.
Manavgat Belediyesi son olarak büyük yangın felaketinden zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İhtiyaç Haritası ve Nef Vakfı'nın ortak çalışması olan 'Bir Destek Bir Yuva' projesine, yapılan iş birliği protokolüyle destek veriyor. Daha önce yaşanan Elazığ ve İzmir depremlerinde etkili yardımların yapılabilmesini sağlayan İhtiyaç Haritası portalı ve Nef Vakfı Manavgat'ta meydana gelen yangın felaketinin yaralarının sarılması için 'Bir Destek Bir Yuva' kampanyası başlattı. Yangınzede vatandaşların ihtiyaçlarına destek olmak isteyen vatandaşlar, www.ihtiyacharitasi.org adresindeki sosyal pazar yeri sekmesine girerek, yangın atlatmış mahallelerde daha önceden Manavgat Belediyesi'nce tespiti yapılmış ihtiyaçları, ilgili yönlendirmelerle satın alabilecek. Yapılan yardımlar Manavgat Belediyesi güvencesinde adreslere teslim edilecek. Yardımseverlerin satın alacağı her ihtiyaç, Manavgat'ın yerel esnafından tedarik edilecek. Bu sayede Manavgat'ta yangından zarar gören vatandaşların beyaz eşya, tekstil ürünleri, televizyon, elektrik süpürgesi, klima gibi pek çok ürün ihtiyacı karşılanırken yerel esnaf da kalkınmış olacak. Bir Destek Bir Yuva projesinin sağlıklı yürütülmesi amacıyla Manavgat Belediyesi'ni temsilen Başkan Şükrü Sözen, İhtiyaç Haritası Portalı ve Nef Vakfı adına da Proje Koordinatörü Ercüment Arabacı iş birliği protokolünü imzaladı. 
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Değerli dostlarım, Manavgat Belediyesi olarak, büyük yangın felaketinden zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İhtiyaç Haritası ve Nef Vakfı'nın ortak çalışması olan Bir Destek Bir Yuva projesine, yaptığımız iş birliği protokolüyle destek veriyoruz. Çok anlamlı ve bir o kadar yararlı olacağına inandığımız projemize katkı vererek hem yangınzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilir hem de Manavgat'taki yerel esnafımıza destek olabilirsiniz. https://sosyalpazaryeri.ihtiyacharitasi.org/ adresine girerek, yangın atlatmış mahallelerimizde daha önceden Manavgat Belediyemizce tespiti yapılmış ihtiyaçları, ilgili yönlendirmelerle satın alabilirsiniz. Yaptığınız yardımlar Manavgat Belediyesi güvencesinde adreslere teslim edilecektir. Gelin hayatları ve umutları birlikte yeşertelim" dedi. 


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS