Cinkaya, OSB başkanlığını Güngör'e bıraktı

Cinkaya, OSB başkanlığını Güngör'e bıraktı
Cinkaya, OSB başkanlığını Güngör'e bıraktı

 

MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cinkaya'nın işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevinden istifa etmesinin ardından yapılan olağanüstü seçimde OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör getirildi.

Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı, Manavgat Kaymakamı ve Manavgat OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında gerçekleştirildi. MATSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör'ün de yer aldığı 15 kişilik müteşebbis heyet ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle Manavgat OSB Yönetim Başkanlığından istifa eden Ali Cinkaya katıldı. Müteşebbis heyet toplantısının ardından yönetim kurulu toplantısı ve başkanlık seçimi gerektirildi. Toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerinin tamamının oyu ile Manavgat OSB yönetim kurulu başkanlığına Seydi Tahsin Güngör seçildi.

'ARAZİNİN DEVRİ SÜRECİNİ BEKLİYORUZ'

Manavgat Kaymakamı ve Manavgat OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Dr. Mustafa Yiğit, toplantıda yaptığı konuşmada zorlu bir sürecin ardından Manavgat OSB'nin kurulduğunu hatırlatarak, "Arazinin Maliye hazinesinden Manavgat OSB'ye devrini bekliyoruz. Devir işlemlerinin ardından imar planları yapılacak, alt ve üst yapının tamamlanması ile Manavgat OSB devreye girecek" dedi.

MANAVGAT EKONOMİSİNE GÜÇ KATACAK

Manavgat'ta OSB'nin kurulması ile kent ekonomisinin daha da güçleneceğinin altını çizen Kaymakam Dr. Yiğit, turizm ve tarım ağırlıklı olan Manavgat ekonomisinin OSB ile çeşitleneceğini, iş alanı ortaya çıkacağını ve çok sayıda kişiye istihdam sağlayacağını söyledi. Yiğit, "Turizm- tarım ikilisin organize sanayiyle sanayinin de gelişmesini sağlayacak ve üçlü bir saç ayağı oluşacak" diye konuştu.

KAYMAKAM YİĞİT: BAŞKAN SEYDİ GÜNGÖR'ÜN BAŞARILI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Manavgat OSB'ye başkan seçilen MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör'ü tebrik eden Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit, "Seydi Başkan, merhum başkanımız Ahmet Boztaş'ın en yakın çalışma arkadaşlarından birisiydi. MATSO başkanlığı görevine seçilmesinin ardından geçen süreçte gayretli çalışmalarını görüyoruz. Genç, çalışkan ve beyefendi. Bir yöneticide olması gereken her türlü özellik var. Rahatlıkla tüm görevlerinde başarılı olacağını düşünüyorum" dedi.

GÜNGÖR: YÖNETİM VE MÜTEŞEBBİS HEYET OLARAK EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Manavgat Kaymakamı ve Manavgat OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Dr. Mustafa Yiğit ve müteşebbis heyet üyelerine teşekkür eden MATSO ve Manavgat OSB Başkanı Seydi Tahsin Güngör, zorlu bir sürecin ardından Manavgat OSB'nin kurulduğunu söyledi. Güngör, "Bu zorlu süreçlerde merhum Başkanımız Ahmet Boztaş ve Sayın Kaymakamımızın çok büyük emekleri oldu. Gece gündüz demeden çaba gösterdiler ve Manavgat OSB kuruldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Manavgat OSB yönetim kurulu ve müteşebbis heyeti olarak el birliğiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Manavgat OSB'yi faaliyete geçirerek ilçemiz ekonomisini güçlendirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

CİNKAYA: BAŞKAN GÜNGÖR'E ELİNDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİM

Manavgat OSB Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa eden Ali Cinkaya ise başkanlığa getirilen Seydi Tahsin Güngör'ü tebrik ederek başarılar diledi. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle OSB'ye yetirince zaman ayıramadığını ve istifa etiğini belirten Cinkaya, bundan sonraki süreçte Başkan Seydi Tahsin Güngör'e elinden gelen desteği vereceğini söyledi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS