Kızılay'dan ihtiyaç sahiplerine yardım

Kızılay'dan ihtiyaç sahiplerine yardım
Kızılay'dan ihtiyaç sahiplerine yardım

 

Ömer KARÇA/MANAVGAT, (DHA)- KIZILAY Derneği Manavgat Şubesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara konserve kavurma ve kıyma dağıttı.

Kavaklı Mahallesi Hacı Ayşe Kasapoğlu Camii imam hatibi Ahmet Aladağ'ın talebi üzerine harekete geçen Kızılay Derneği Manavgat Şubesi, ihtiyaç sahibi 67 aileye Kızılay tarafından hazırlanan konserve kavurma ve kıyma dağıttı. Daha önce Ramazan ayında Kızılay ile işbirliği yaparak ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yaptıklarını ifade eden Vefa Görevlisi Hacı Ayşe Kasapoğlu Camii imam hatibi Ahmet Aladağ, Manavgat'ın bir turizm bölgesi olduğunu, koronavirüs salgını nedeniyle de gençlerin işsiz kaldığına dikkati çekerek, "Bu daha ziyade Manavgat'ı etkiledi. Ramazan ayında Kızılay Başkanımız Pınar Hanım'la böyle bir organizasyon yapmıştık. Ailelerden yine talep geldi, biz de Pınar Hanım'a ilettik. Sağ olsunlar, geldiler kendilerine teşekkür ediyoruz. Kaymakamlık, Müftülük ve Kızılay işbirliği ile çorbada bir tuzumuz olsun, yoksa bu problemi çözmez ama biz bugün bu ailelerle beraber olduğumuzu, devletimizin milletimizin yanında olduğunu buradaki ailelerimize hissettirdik" dedi.

TOPLADIĞIMIZ KURBAN BAĞIŞLARINI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRDIK

İhtiyaç sahibi vatandaşlarla Kızılay'ın hazırladığı kavurma et ve kıyma konservelerini dağıtmak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Kızılay Derneği Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya da "Ahmet Hocamla Ramazan ayındaki görüşmemizde kendileri pide ve ekmek dağıttı bizden de destek istedi, konserve et ve kıyma desteğinde bulunduk. Böylece Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelerimizin sofralarından da Kızılay'ın kavurma ve kıymalarını da eksik etmedik. Bugün yeniden mahalleliden böyle bir talep gelince tekrar geldik. İhtiyaç sahibi ailelerimize karınca kararınca Kızılay olarak Kurban Bayramı'nda bağış aldığımız kurbanlardan Genel Merkezi'mizde kesilip daha sonra konserve kavurma ve kıyma haline getirilen daha sonra da dağıtılmak üzere şubelerimize dağıtılan etlerimizi ihtiyaç sahipleri ile buluşturduk. Buradan da Ahmet Hocama da tekraren vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum. İnşallah çorbada tuzumuz olmuştur" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS