Manavgat'a 14 okul yapılacak

Manavgat'a 14 okul yapılacak
Manavgat'a 14 okul yapılacak

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) - ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde anaokulu, ilkokul ve ortaokul olmak üzere 14 yeni okul yapılacak.

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, düzenlediği basın toplantısında kamu kaynaklarıyla yapılacak olan 14 okulun yanı sıra bir hayırseverle de protokol aşamasına gelindiği, imzalanması durumunda ilçeye iki sene için 15 yeni okul kazandıralacağını söyledi. Depreme dayanıksız olduğu için yıkılan ve öğrencileri başka okullarda eğitim almak zorunda kalan Çağlayan Anadolu Lisesi'nin ihalesinin ocak ayında gerçekleştirildiğini anlatan Erol, yasal sürenin bitmesini ardından yer teslimi yapıldığını söyledi. Zemin etüdü nedeniyle işlerin uzadığını dile getiren Erol, okul binasına zeminin sağlamlaştırılması için kazıkların çakıldığını ve inşaatın 550 günde tamamlanacağını belirtti.

İlçede 88 derslikli Ilıca, Hatıplar, Şelale mahallesinde 3 ilkokul ve ortaokulla, Sorgun Mahallesi'nde bir anaokulunun yapım takvimine alınıp ödeneklerinin transfer edildiğini belirten Başkan Erol, "Bu okulların yanı sıra ilçemizde geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin daha güzel ortamlarda eğitim öğretim görmeleri için yeni okul projelerimiz ve yenileme çalışmalarımız hızla devam ediyor. Eğitim altyapımızı güçlendirmek, Manavgatımıza yeni okullar yapmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Başkan Erol, eğitim yatırımı hakkında şu bilgileri verdi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum tarafından verilen talimat doğrultusunda 30 milyon lira bütçe ile Karacalar Sülek mahallesinde 8 derslikli okul ve Demirciler mahallesinde 4 derslikli okul binası yapılacak. Bu okulların yanı sıra Milli Egemenlik mahallesinde 32 derslikli okul yapımı yatırım programına alındı ve ihale aşamasına geldi. Sorgun mahallesinde ayrıca yapılacak olan özel eğitim anaokulu yapımı ihale aşamasına geldi. Manavgat'ın 7 ayrı mahallesine 7 bağımsız ana okulu yapılacak. Ayrıca Aydınevler mahallesinde 32 derslikli bir ilkokul yapımı konusunda bir hayırseverimizle protokol aşamasında gelindi."

Erol, Hatıplar mahallesinde Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) okul binası, Salkımevler mahallesi 29 dönümlük arsaya Manavgat Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi, Sorgun mahallesinde özel eğitim okulu, öğretmenevi ve yeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası yapımı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı'ndan talepte bulunduklarını söyledi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS