Manavgat'a güreş salonu açıldı

Manavgat'a güreş salonu açıldı
Manavgat'a güreş salonu açıldı

 


MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Belediyesi hizmet binası yerleşkesinde oluşturulan güreş salonu törenle açıldı.


Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in geleceğin pehlivanlarını Manavgat'ta yetiştirmek amacıyla talimatını verdiği güreş salonu Manavgat Belediyesi hizmet binası yerleşkesindeki alana yaptırıldı. Salonun açılışı CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat güreş ağası Hasan Özden, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri ve sporcuların ailelerinin katıldığı törenle yapıldı.


CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, geleceğe yönelik yapılan hizmetlerin başarı getireceğini belirterek, Başkan Şükrü Sözen'e çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


Manavgat güreş ağası Hasan Özden, güreş salonunun faaliyete girmesiyle birlikte eğitim alan sporcuların Manavgat'ın başarısı için tek dökeceğini söyleyerek, ata sporuna destek olmaya devam edeceklerini vurguladı.


Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de er meydanlarının başpehlivanlarını yetiştirmek amacıyla spora ve sporcuya destek olduklarını kaydederek, Manavgat halkının ata sporu olan yağlı pehlivan güreşlerine büyük ilgi duyduğunu vurguladı. Başkan Sözen, "Yarınlarımızın başpehlivanlarını Manavgat'ımızda yetiştirmek adına böyle bir salonu hizmete açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın uzman antrenörler eşliğinde aldığı eğitimin başarı olarak geri döneceğine inancım tam. Bütün çocuklarımızı güreş salonumuzda eğitim almaya davet ediyorum. Güreş salonumuz hayırlı uğurlu olsun" dedi.


Manavgat'ın merkez ve kırsal mahallelerinde ikamet eden 35 güreşçi, haftanın 5 günü saat 17.30'de antrenör Ercan Keskin eşliğinde antrenman yaparak, 12 Nisan'da yapılacak olan 2020 sezonunun ilk güreşi olan 9. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri hazırlıklarına başlamış oldu. Büyük boy kategoride ise 10 pehlivanın ise 'Örümcek adam' lakaplı Başpehlivan Serhat Gökmen ile çalışma yapacağı belirtildi. Manavgat Belediyesi Güreş Koordinatörü Abdullah Seçim, güreş eğitimi almak isteyen sporcular için kayıtların devam ettiğini belirterek, başvuruların Manavgat Belediyesi Güreş Salonu'nda yapılacağını aktardı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS