Manavgat'ın Anka Kuşları eğlendi

Manavgat'ın Anka Kuşları eğlendi
Manavgat'ın Anka Kuşları eğlendi

MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Belediyesi'nce yangınzede çocukların rehabilitasyonu amacıyla başlatılan 'Manavgat'ın Anka Kuşları' projesi devam ediyor. Daha önce travma odaklı oyun terapisi eğitimleri alan çocuklar projenin ikinci etabında, bir otelde gün boyunca ağırlanarak eğlenceli zaman geçirdi.
Manavgat Belediyesi, yaşanan büyük yangın felaketine maruz kalmış afetzede çocukların ruh sağlıklarını iyileştirmek, onları yeni yaşamlarına adapte etmek amacıyla tasarlanan 'Manavgat'ın Anka Kuşları' isimli projesini etap etap sürdürüyor. Proje kapsamında Manavgat Belediyesi'nin uzman eğitim kadrosu ve gönüllü milli eğitim öğretmenleri iş birliğinde yürütülen proje kapsamında 2- 16 yaş aralığındaki çocuklar aileleriyle yangın ortamlarındaki evlerinden çıkarılarak Ilıca Engelsiz Yaşam Merkezi'nde 'acil travma odaklı oyun terapisi' eğitimleri almıştı. Projenin ikinci etabında çocuklar ve ailelerinin otel ortamında keyifli bir gün geçirmeleri sağlandı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de otele gelerek çocukların bu eğlenceli gününe ortak oldu. 
KAHVALTI, ANİMASYON VE HAVUZ
Yangınzede çocuklar ve aileleri, Manavgat Belediyesi'nin uzman eğitim kadrosu tarafından sabah saatlerinde evlerinden alınarak otobüslerle otele getirildi. Otelde çocukları masal kahramanları karşıladı. Hep birlikte eğlenceli bir şekilde yapılan kahvaltının ardından otel marketinden çocukların havuzda ve açık alanda kullanabilecekleri mayo, şapka, şort, havlu, terlik, kolluk gibi malzemeler hep birlikte eğlenceli şekilde alındı. Daha sonra oyun odasına geçen çocuklara otel animasyon ekibi çeşitli gösteriler yaptı. Açık alan etkinlikleri ve çocuk oyunlarıyla gün boyunca eğlenen çocuklar ve aileleri, havuza da girerek serinledi. Gün boyunca Manavgat Belediyesi'nin uzman eğitim kadrosu çocuklara eşlik etti. Çocukların eğlencelerine ortak olmak için otele gelen Başkan Şükrü Sözen de onlarla espriler yapıp, uzun uzun sohbet etti. 
PROJE DEVAM EDECEK
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, "Kentimizde yaşanan yangın felaketine şahit olmuş afetzede çocuklarımızın ruh sağlıklarını son derece önemsiyoruz. Bu yüzden terapi eğitimlerimizi başlattık. Bu süreçte ilk etapta oyun terapisi çalışmaları yapıldı. Projemizin ikinci etabında ise onlara keyifli bir gün yaşatmak istedik. Onların sıkıntılarını bir nebze de olsa unutarak geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarına vesile olmak istiyoruz. Çocuklarımız bizim küllerinden yeniden doğan Anka kuşlarımız. Atatürk Türkiye'sinin teminatı olan bu güzel çocuklarımızın hafızasında olumsuz bir şey kalmaması en büyük temennimiz. Bunu sağlayabilirsek ne mutlu bize. Projemiz tüm mahallelerimizde devam edecek" dedi. 


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS