Manavgat'ta 19 Mayıs kutlamaları

Manavgat'ta 19 Mayıs kutlamaları
Manavgat'ta 19 Mayıs kutlamaları

 


Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA)- ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.


Manavgat Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene Kaymakam Mustafa Yiğit ve protokol mensuplarıyla, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Manavgat İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya'nın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan tören saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.


Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, 19 Mayıs'ın Türk milletinin her türlü yenilik ve gelişmeye ilk adımı attığı gün olduğunu belirterek, "Bugün büyük gayelerle engin ufuklara taşıdığımız Cumhuriyetimizin, ilk temelleri o gün atılmıştır. 19 Mayıs, bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'a çıkmasıyla yaşanan bir dönüm noktasıdır. Bir milletin yeniden doğuşu, milli kurtuluşumuzun başlangıcıdır. Samsun'da ateşlenen kurtuluş meşalesinin, Amasya Genelgesi, Erzurum ve Sivas kongreleriyle büyüyerek, Ankara'da bir güneş gibi Misak-ı Milli sınırlarını aydınlatmasıdır" dedi.


Manavgat'ta düzenlenen şiir, kompozisyon yarışmalarıyla çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Mustafa Yiğit tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından, tören çeşitli gösterilerle sona erdi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS