hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Manavgat'ta anlamlı etkinlik

  Manavgatta anlamlı etkinlik
  expand

  Manavgat'ta anlamlı etkinlik

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Belediyesi'nin destekleriyle, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

  Bisiklet severler ve doğa tutkunları, Atatürk Kültür Merkezi'nden başlayarak DEKAFOK Bilgi Gözlem Merkezi'ne kadar pedal çevirdi. Etkinliğe, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Niyazi Nefi Kara, etkinlik kapsamında DEKAFOK Bilgi Gözlem Merkezi'nde bisikletlilerle bir araya geldi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde düzenlenen etkinlikte, deniz kıyısındaki atıklar toplandı ve bölgedeki Caretta caretta kaplumbağalarının doğal yaşam alanlarının korunmasına katkı sağlandı. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen kıyı temizliği, katılımcılar tarafından özenle yapıldı. Toplanan atıklar, geri dönüşüm için ayrıştırıldı ve ilgili birimlere teslim edildi. Caretta caretta kaplumbağalarının yaşam alanlarının korunmasına yönelik bu tür etkinliklerin devam edeceği belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'ÇEVREYLE, DOĞAYLA BARIŞIK OLMAK ZORUNDAYIZ'

  Etkinlik sonrasında açıklamalarda bulunan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, insanın doğa ile uyum içerisinde olması gerektiğini söyledi. Başkan Kara, "Doğaya sahip çıkmamız gerekiyor. Çocuklarımızın yaşayabileceği bir doğa bırakmalıyız. Çok güzel bir etkinlik. Çocuklarımız bisikletleriyle buraya kadar geldiler. Burada da atıkları temizledik, beraber bir etkinlik yaptık. Caretta carettaların bu yıl yumurta sayısı artmış, çok mutlu olduk. Bu noktada elimizden gelen tüm destekleri sağlamaya çalışıyoruz. Hepimiz biriz diyoruz, birlikte yaşayacağız. Çevreyle, doğayla barışık olmak zorundayız" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow