hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Manavgat'ta Çevre Günü etkinliği

  Manavgatta Çevre Günü etkinliği
  expand

  Manavgat'ta Çevre Günü etkinliği

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ömer KARÇA/MANAVGAT, (DHA)- ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (KITUYAD) tarafından öğrencilere yönelik eğitim semineri ve fidan dikme etkinliği düzenlendi.

  KITUYAD, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Manavgat Kızılağaç Ünal Akpınar İlkokul ve Ortaokulu'nda çevre bilincini oluşturmak amacıyla seminer düzenledi. Seminerin ardından ise fidan dikimi gerçekleştirildi. KITUYAD mavi bayrak sorumlusu Mehmet Ergin ve gıda mühendisi Ayşe Alabacak'ın sunum yaptığı seminere Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, Kızılağaç Turizm Bölgesi turizm işletmeleri yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  Türkiye ve bölge turizmi için çevre duyarlılığının çok önemli olduğuna vurgu yapan KITUYAD Başkanı Osman Ergin, "Sürdürülebilir turizm için çevrenin korunması turizm işletmeleri için önemli bir konudur. Bu nedenle, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın çevre bilincinin gelişmesi için dernek olarak bu etkinliği düzenleme kararı aldık. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi. (DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow