MATSO, AK Parti heyetine üyelerinin sorun ve taleplerini iletti

MATSO, AK Parti heyetine üyelerinin sorun ve taleplerini iletti
MATSO, AK Parti heyetine üyelerinin sorun ve taleplerini iletti

 

MANAVGAT, (DHA) - MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) yönetimi, odayı ziyaret eden AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve beraberindeki heyete kurum olarak yaptıkları çalışmaları aktararak üyelerinin sorun ve taleplerini iletti.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle MATSO'yu ziyaret etti. Ziyarette AK Parti heyetini MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette konuşan Başkan Boztaş, oda çalışmaları hakkında bilgiler vererek, MATSO'nun şehre önemli katkılar sağladığını söyledi. İlçe ekonomisin çeşitlenmesi için çaba gösterdiklerini aktaran Başkan Boztaş, "Göreve geldiğimizden bu yana turizm ve ticaretin yanı sıra kentimizde ekonominin çeşitlenmesi için çaba gösteriyoruz. Kentimizde tarımın yatırım yapılabilir sektör olması, Manavgat Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) kurulması, Manavgat'a bir üniversite kazandırılması, kentin ihracat potansiyelinin artırılması gibi birçok alanda çaba gösteriyoruz" dedi.

'MATSO OLARAK ŞEHRE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLADIK'

MATSO'nun geçmişten bu güne eğitime katkılar sağladığını kaydeden Başkan Boztaş, kendileri döneminde de şehre üniversite kurulmasının ilk adımı olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesi'ni yaptıklarını söyledi. Manavgat'ın üniversite kurulması yolunda ilerlediğini kaydeden Başkan Boztaş, "Hem Sayın Bakanlarımızın, siyasilerimizin Antalya'da 6. üniversitenin Manavgat'a kurulması konusunda sözleri var. İnşallah oraya doğru da gidiyoruz. Bunun önünü açan bir kurum olmaktan dolayı da mutluyuz" diye konuştu.

'MANAVGAT OSB'Yİ KURDUK'

Kent ekonomisinin risklere karşı daha dirençli hale gelmesi için Manavgat OSB'nin kurulması için göreve geldiklerinden bu yana çaba gösterdiklerini söyleyen Boztaş, "OSB'nin kuruluşunu geçen aylarda tamamladık. Müteşebbis heyeti ve yönetim kurulunu oluşturduk. Yer seçimi gerçekleşti. Bakanlıktan onay çıktı. Resmi olarak OSB'yi kurduk. MATSO binamızda bir odada faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Arazinin devri için müracaatımızı gerçekleştirdik. İnşallah OSB'nin tamamen kurulması ile kent ekonomisi daha dirençli hale gelir" dedi.

'TARIMIN YATIRIM YAPILABİLİR SEKTÖR OLMASI İÇİN RAPORLAR HAZIRLADIK'

MATSO olarak tarımın yatırım yapılabilir sektör olması amacıyla göreve geldiklerinden bu yana çaba gösterdiklerine vurgu yapan Boztaş, MATSO olarak hazırladıkları raporlar ile yatırımcıya yol gösterici olduklarını kaydetti. Kentte son 5 yılda tarıma ciddi yatırımların yapıldığını aktaran Başkan Boztaş, Manavgat'ta tarım faaliyetlerinin artmasının salgın döneminde özellikle turizmde çalışan birçok kişinin tarım alanında iş imkanı bulmasını sağladığını belirtti.

Başkan Boztaş, İl Başkanı Taş'a MATSO üyelerinin sorun ve taleplerini iletti.

Verdiği bilgiler ve MATSO olarak yaptıkları çalışmalar için Başkan Boztaş'a teşekkür eden AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş da AK Parti Antalya İl Kongresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Manavgat'a hastane yapılması için söz verdiği hatırlatarak, bunun çok önemli olduğunu söyledi. Manavgat OSB'ye Manavgat'ın ihtiyacı olduğunu bildiklerinin altını çizen Taş, kurulma öncesinde kendilerinin de Antalya milletvekilleriyle OSB'nin kurulması konusunu ve işlemlerini bakanlıklarda yakından takip ettiklerini belirtti.

Taş, Manavgat'a üniversite kurulması konusunun geçen aylarda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Antalya milletvekilleriyle yapılan toplantıda gündeme geldiğini söyledi. Manavgat'ın tarım ve turizmiyle Antalya'nın en güçlü ilçelerinden birisi olduğunu belirten Taş, Antalya turizminde yatak kapasitesi açısından Manavgat'ın en büyük olduğunu ve turizm işletmelerinin açılmaya devam ettiğini kaydetti. MATSO yönetimi ve Başkan Boztaş'ın yaptığı çalışmaların kent ekonomine güç verdiğini kaydeden Başkan Taş, iş insanlarının salgına rağmen yatırım yaptığını ve ekonomiye katkı sağladığını belirtti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS