Okul sporlarında ödüller verildi

Okul sporlarında ödüller verildi
Okul sporlarında ödüller verildi

 


Mithat ABAKAN/MANAVGAT,(DHA) - ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 2018-2019 döneminde düzenlenen okul sporlarında dereceye giren okullara ödülleri törenle verildi.

Manavgat'ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları karşılaşmalarına 234 okul takımından 2 bin 808 sporcu katıldı. Dereceye giren takımlara ödülleri Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törenle verildi. Futsal, futbol, voleybol, basketbol ve hentbol branşlarında 93 kız ve 141 erkek okul takımının katıldığı okul sporları müsabakalarında dereceye giren takımları kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, "Okul sporlarında önemli olan müsabakalara katılmak ve çocuklarımızın farklı spor branşları ile sporla iç içe olmalarını sağlamaktır. Bu nedenle bu müsabakalara önem vermekle beraber dereceye girsin girmesin tüm okullarımızı ve sporcularımızı kutluyoruz" dedi.

Müsabakalar boyunca takımların centilmence mücadele ettiğini belirten Karakaya, “Amacımız spor kültürünü gelecek nesillere kazandırmak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmektir. Onun için diyoruz ki; gelin spor yapalım tek galibi dostluk olsun, güçlü gençlik olalım, güçlü Türkiye olalım, diyoruz" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS