Turist pazara akın etti

Turist pazara akın etti
Turist pazara akın etti

 


Mithat ABAKAN/MANAVGAT,(DHA) - ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde kurulan Perşembe Pazarı'na, bölgedeki otellerde tatil yapan turistler akın etti. Pazarcı esnafı, sıkı pazarlık yapan turistlerin alışveriş yapmamasından şikayetçi.


Mayıs ayının ve yüksek turizm sezonunun başlamasıyla birlikte, 250 bin yatak kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük turizm destinasyonu olan Manavgat'ta otellerin tamamı açıldı. Tatil amacıyla bölgedeki otellere gelen turistler, perşembe günleri kurulan ilçenin en büyük pazarına akın etti. Otobüslerle kurulan pazar yerlerine yakın noktalara sabah saatlerinde bırakılan ve rehberleri tarafından bilgilendirilen turistler, kent içi esnafına ilgi göstermeden doğrudan pazar yerine gitti.


Pazarcı esnafı ise tekstil, hediyelik, baharat, parfüm, sebze ve meyve bölümlerinde sergilenen ürünlere bakarak, zaman zaman pazarlık yapan turistlerin alışveriş yapmamasından yakındı. Esnaf, turistlerin pazara, Side Antik Kenti gezmeye gelir gibi geldiğini, fiyat sorduğunu, pazarlık yaptığını ve alışveriş yapmadan geri döndüğünü belirtti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS