Masa Dağı'na zeytin ağaçlı bulvar

Masa Dağı'na zeytin ağaçlı bulvar
Masa Dağı'na zeytin ağaçlı bulvar

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, kent merkezinin kuş bakışı görüldüğü Masa Dağı'nda büyük kayaları kırarak, açtığı 30 metre genişliğindeki bulvarı sıcak asfaltla kapladı. Bulvarın refüjüne 100 adet zeytin ağacı dikildi.


Kütükçü ile Fevzi Çakmak mahallelerinin kuzeyindeki Masa Dağı eteklerinden geçen imar planındaki 30 metrelik yolun açılması çalışması, bölgedeki mülkiyet ve imar problemlerinin çözülmesinden sonra başladı. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bulvarı açabilmek için zorlu yeryüzü şekilleriyle mücadele etti. Ekipler, iş makineleriyle büyük kayaları kırarak, 1200 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki yolu açtı. Ardından yolun yağmur suyu menfezi ve 540 ton kırma taş kullanılarak sathi asfaltı yapıldı.


YENİ BULVARA 6 BİN 500 TON ASFALT


Yolun alt yapısının sağlamlaşmasından sonra sıcak asfalt çalışmasına geçildi. İlk olarak bulvara, finişer makinesiyle sıcak asfaltın zemine bağlanmasına yardımcı olan filler malzemesi serildi. Daha sonra kamyonlar tarafından finişerin haznesine boşaltılan sıcak asfaltla bulvar kaplandı. Silindir yardımıyla da asfalt sıkıştırıldı. 2 gidiş ve 2 geliş olmak üzere 4 şeritli olan bulvara, 8 cm yüksekliğinde 6 bin 500 ton sıcak asfalt döküldü.


BULVARA 100 ADET ZEYTİN AĞACI


Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de bulvarın refüjüne 100 adet yetişmiş zeytin ağacı fidanı dikiyor. Zeytin ağaçları, Santral Mahallesi'nde, açılacak imarlı yol üzerinden sökülerek getirildi. Gece aydınlatması da yapılan bulvarın yapımı, yol çizgilerinin çizilmesi ve kaldırım imalatıyla tamamlanacak.


Yeni yol, Barış Manço Bulvarı ile Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki 6200 Sokak arasında açıldı. Yeni bulvar, ilçenin doğu-batı aksı arasında önemli bir ulaşım ağı olurken, çevresindeki imarlı arazilere belediyecilik ve kamu yatırımlarının gelmesini de sağlayacak.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS