MATSO meclisinde gündem; pandemi sonrası hazırlıklar

MATSO meclisinde gündem; pandemi sonrası hazırlıklar
MATSO meclisinde gündem; pandemi sonrası hazırlıklar

MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MATSO) nisan ayı olağan meclis toplantısı, Müşterek Komite Toplantısı ile birlikte video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

MATSO Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Müşterek Komite Toplantısı ile birlikte video konferans yöntemiyle Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında gündem, pandemi sonrası hazırlıklar oldu. Toplantıda Manavgat- Side turizm destinasyonun güvenli bir yer olduğunu anlatan çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda konuşan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, pandemi sonrasında turizmde tercihlerin değişeceğini belirterek, yeni döneme yönelik aksiyon alınması gerektiğini söyledi. Turizm sektörünün uluslararası alanda da geçerliliği olan bir sertifikasyon programı üzerinde durduğunu ifade eden Başkan Boztaş, bu konuda tüm detayların ele alınmaya devam edildiğine vurgu yaptı.

Manavgat- Side destinasyonu olarak yeni döneme yönelik bu dönemin bir fırsat bilinerek otellerin dezenfeksiyonun yapılması gerektiğini söyleyerek, personellerin eğitime tabi tutularak yeni döneme yönelik hazırlıkların yapılması gerektiğini belirten Başkan Boztaş, "Turizmde tesislerimizin yanı sıra esnaflarımızın iş yerlerini dezenfekte yaparak personellerini eğitime tabi tutulup, hazırlık yapması çok yararlı olacaktır" dedi.

Boztaş, turizm sektörünün özellikle bölgenin sağlık açısından güvenli olduğunu anlatan iletişim kanalları üzerinde durmasının önemine işaret eden Başkan Boztaş, pandemi döneminde en güvenli ülkelerinde başında Türkiye'nin geldiği, Türkiye'de Antalya'nın, Antalya içerisinde ise Manavgat'ın çok güvenli olduğunu anlattı. Başkan Boztaş, "Bunda Sayın Valimiz Münir Karaloğlu başta olmak üzere Manavgat Kaymakamımız Sayın Mustafa Yiğit, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek, Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen ve sağlık çalışanlarımızın çok büyük emekleri var. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz pandeminin başlamasıyla aldığı kararlarla bölgemizin bu konuda çok iyi konuma gelmesini sağladı. Kaymakamlığımız tüm kurumlar ve belediyemizle çok koordineli çalışıyor. İhtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza yetişmeye çalışıyorlar. Belediyelerimiz tüm devlet kurumları, parklar ve toplu kullanılan alanları dezenfekte etmesinin yanı sıra cadde ve sokakların tamamını yıkadı. Kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Başkan Boztaş, Manavgat- Side destinasyonun sağlık açısında güvenli olması nedeniyle pandemi sonrasında turizmde bölgemize çok büyük ilginin olacağına işaret etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS