Muhtarlar, 'kadına şiddet' konusunda bilgilendirildi

Muhtarlar, 'kadına şiddet' konusunda bilgilendirildi
Muhtarlar, 'kadına şiddet' konusunda bilgilendirildi

 


ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Kent Konseyi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle muhtar ve azaların katıldığı 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' konulu seminer düzenledi.


Konyaaltı Kent Konseyi Aile ve Sosyal Hizmetler Çalışma Grubu, Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' konulu seminer düzenledi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi'nde (KONSEM) düzenlenen seminere Konyaaltı Kent Konseyi Aile ve Sosyal Hizmetler Çalışma Grup Başkanı Gökçen Deveci, Konyaaltı Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ay, muhtar ve azalar katıldı.


Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğünde görevli psikolog Hülya Yüceer'in konuşmacı olarak katıldığı seminerde, kadına yönelik şiddetin tanımları, türleri, kadına yönelik şiddetin etkileri, ulusal mevzuat, kadına yönelik şiddete karşı hizmet veren kurum ve kuruluşlar gibi konulara değinilerek, kadına şiddette sıfır tolerans vurgusu yapıldı.


Konyaaltı Kent Konseyi'nin, Belediye Başkanı Semih Esen'in başkanlığında çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan başkan Deveci, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele semineriyle öncelikle muhtar ve azaları bilgilendirmek istediklerini ve bu gibi sosyal içerikli projelerle bölge halkını bilgilendireceklerini söyledi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS