Muratpaşa, çocuk oyun parkı üretiyor

Muratpaşa, çocuk oyun parkı üretiyor
Muratpaşa, çocuk oyun parkı üretiyor

 


ANTALYA, (DHA) - KENT mobilyalarını kendisi üreten Muratpaşa Belediyesi, çocuk oyun grubu üretimine de başladı. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ahşap işleri atölyesinde üretilen oyun parkı sistemleri, yapım çalışmaları devam eden parklara yerleştirilecek.


Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'la birlikte başlayan 'üreten belediye' dönemiyle birlikte bambaşka bir görünüme kavuşan Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün Ermenek Mahallesi'nde bulunan ahşap işleri atölyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyenin parklarda kullandığı banklar ve diğer oturma- dinlenme gruplarının yanı sıra salıncak, tahterevalli üretimi de gerçekleştirilen atölye, Başkan Uysal'ın talimatıyla kısa süre önce çocuk oyun grupları üzerine çalışmaya başladı.


Birçok örneği inceleyen yetkililer, çocukların güvenliğini oyun oynarken en üst düzeyde sağlayan, bununla birlikte çocukların algılama ve hareket etme gibi gelişim özelliklerini destekleyecek modeli oluşturdu. Model üzerinden üretime geçen ahşap işleri atölyesi, ilk çalışmanın sonuna geldi. Tırmanma, denge sağlama, geçişler gibi birçok fonksiyonu içinde barındıran ahşap çocuk parkında kaydırakların montajına geçilirken tamamlanan ahşap oyun parkı sistemleri, Muratpaşa'nın yeni parklarına yerleştirilecek.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS