Muratpaşa'da Pamfilya ruhu

Muratpaşa'da Pamfilya ruhu
Muratpaşa'da Pamfilya ruhu

 


ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rusya'dan İran'a 8 ülkenin katılımıyla gerçekleşen Dostluk ve Barış Festivali'ne katıldı. Uysal, "Muratpaşa'mız, Pamfilya ruhuyla bütün farklı kültürlerin, insanların birlikte, komşuluk duygusu içinde, her şeyi paylaşarak, yan yana, can cana yaşadığı yer olmaya devam ediyor" dedi.


Başkan Uysal, hafta sonu bir alışveriş merkezinde Türkiye'yle birlikte Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, İran, Polonya ve Katar'dan dostluk, dayanışma ve kültür derneklerinin düzenlediği Dostluk ve Barış Festivali'ne katıldı. Festivalde, çocuklar kendi ülkelerine ait halk oyunları gösterileri gerçekleştirdi, ülkelerin mutfak kültürlerinden çeşitli lezzetler sunuldu. Başkan Uysal, “Muhteşem kültürlerinizi, ülke geleneklerinizi Antalya'mıza, Muratpaşa'mıza katıyorsunuz. Birlikte çok güzel bir yaşamımız var. İyi ki varsınız, sizlerle gurur duyuyoruz" ifadelerine yer verdi. Başkan Uysal, şöyle konuştu:


“Bu toprakların bir genetiği var. Bu toprakların antik çağda adı Pamfilya'ydı. Pamfilya, 'Çok farklı kültürlerin barış içinde yaşadığı yer' demek. Kelime anlamı bu. Türkiye Cumhuriyeti döneminde de Antalya ve Muratpaşa'mız, Pamfilya ruhuyla bütün farklı kültürlerin, insanların birlikte, komşuluk duygusu içinde, her şeyi paylaşarak, yan yana, can cana yaşadığı yer olmaya devam ediyor. Bunu sizlerle birlikte başarıyoruz"


Başkan Uysal, konuşmasının ardından katılımcı ülke dernekleriyle pasta kesip, derneklere katılım plaketlerini takdim etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS