{$ day.Temps.HighTemp $} °

Muratpaşa'da yüzde 100 eşitlik

Muratpaşa'da yüzde 100 eşitlik
Muratpaşa'da yüzde 100 eşitlik

 

ANTALYA, (DHA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Muhtarlar Derneği'nin genel kurulunda kamu yararını her şeyin üzerinde tutarak çok iyi bir gelecek tanzim etmekle yükümlü olduklarını belirterek, “Başka vatanımız, ülkemiz yok. Biz Muratpaşa'da bunu hiç unutmuyoruz. Kamu hizmetlerinde yüzde 100 eşitlik var. Keşke bütün Türkiye'miz Muratpaşa'mız gibi olsa" dedi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen Muratpaşa Muhtarlar Derneği'nin olağan genel kurulu, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda yapıldı. Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan ve Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın da katıldığı genel kurul, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

MUHTARLIK VAZGEÇİLMEZ

Başkan Uysal, genel kurulda yaptığı konuşmada, muhtarlığın sadece Türkiye'ye has bir kurum olduğunu, toplumda yaygın bir şekilde demokrasinin muhtarlık seçimleriyle öğrenildiğini söyledi. Muhtarlık seçimlerinin toplumsal uzlaşının oluşması anlamında bir demokrasi sınavı olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Muhtarlık birimleri sayesinde toplum, demokrasiyi, tartışmayı, görüşmeyi, birlikte iş tutmayı öğreniyor. O yüzden çok vazgeçilmez" dedi.

MURATPAŞA GİBİ BİR TÜRKİYE

Sadece Muratpaşa'da değil Türkiye'de kamu yararını mutlak, her şeyin üzerinde tutarak çok iyi bir gelecek tanzim etmekle yükümlü olduklarını dile getiren Başkan Uysal, “Başka vatanımız, ülkemiz yok. Biz Muratpaşa'da bunu hiç unutmuyoruz. Kamu hizmetlerinde yüzde 100 eşitlik var. Keşke bütün Türkiye'miz Muratpaşa'mız gibi olsa" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde mevcut başkan Ahmet Akcan, 4'üncü kez dernek başkanlığına seçildi. İlk kez bir kadın muhtarın da dernek yönetimine girdiği seçimlerde denetim kurulu da sadece kadınlardan oluştu. Demircikara Muhtarı Ayşe Peçen Saraç, yönetim kurulunda yer alırken denetim kurulu Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Gülay Eser, Konuksever Mahalle Muhtarı Suna Ay, Yenigöl Mahallesi Muhtarı Sema Özen'den oluştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS