Öğrencilerden Sebze Tanıtım Haftası

Öğrencilerden Sebze Tanıtım Haftası
Öğrencilerden Sebze Tanıtım Haftası

 


Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu Seracılık Programı öğrencileri, Kumluca ilçesinde bilinçli çiftçilerce üretilmiş sağlıklı sebzelerin yer aldığı tanıtım haftası düzenledi.


Sebze yetiştiriciliği dersi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Öğr. Gör. Dr. Nimet Aydoğan, özellikle kış mevsiminde bolca tüketilen farklı sebze türlerinin sağlıklı olabilmesi için biyolojik mücadele, bombus arısı ve organik gübreler kullanılarak yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.


Kumluca MYO Müdürü Doç. Dr. İlker Sönmez ise ülkemizdeki her bireyin sağlıklı gıdalardan eşit tüketim hakkı olduğunu belirterek, "Kumluca MYO olarak asıl amacımız, öğrencilerimizi mesleki açıdan en doğru bilgilerle donatarak, tarımsal anlamda yaptırdığımız uygulamalarla her türlü tecrübeyi edinmiş olarak mezun etmektir. Bu vesile ile 'Sağlıklı Gıdanın Başkenti' olarak akıllarda yer eden Kumluca ilçesinde tarım eğitimi vermekten de ayrı bir mutluluk duyduğumuzu dile getirmeliyim" diye konuştu.


Örtüaltı sebze üretiminde bilinçli kişilerce her mevsim sağlıklı gıdaların üretildiğini söyleyen Doç. Dr. Sönmez, "Kumluca'da bitkilerimizin tozlanmasını bombus arıları gerçekleştirirken, koruma görevini ise yararlı böcekler üstlenmektedir. Özellikle biyolojik mücadele sayesinde kimyasal uygulamalara gerek kalmadan son derece sağlıklı sebzeler üretilmektedir" ifadelerini kullandı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS