Opera sahnesinde 'Rus Bestecileri Konseri'

Opera sahnesinde 'Rus Bestecileri Konseri'

 


Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, Rus bestecilerinin eserlerinden oluşan özel bir konserle sanatseverle buluşacak.


25 Ocak Cumartesi saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde gerçekleştirilecek 'Rus Bestecileri Konseri'nde, Çaykovski, Rachmaninov, Dargomyzhsky, Korsakov, Glinka ve Rubinstein'ın, Tolstoy ve Puşkin gibi dünya çapındaki Rus şair ve yazarların eserlerinden yola çıkarak besteledikleri parçalar seslendirilecek. Aşk, yurt sevgisi, vatan özlemi, pastoral düşsel bir dünya, ayrılık acısı gibi temaların hakim olduğu parçalar, Rus geleneğinin hem sanatsal hem de toplumsal ve kültürel duyarlılığına farklı boyutlardan ayna tutuyor.


Soprano Arzu Aydoğdumu, Semiha Derya Boran, Işılay Meriç Karataş ve Gizem Şener, mezzo-soprano Medine Tuganova ve Bilge Yılmaz, bariton Serhat Konukman ve Mehmet Ali Tutar'ın sahne alacağı gecenin piyanistleri ise Ahmet Sait Karabulut ve Anna Tepretmez.


Fiyatları 15 ile 30 TL arasında değişen konserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilir.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS