Rektör Özkan, batı ilçelerinde okulları denetledi

Rektör Özkan, batı ilçelerinde okulları denetledi
Rektör Özkan, batı ilçelerinde okulları denetledi

 

ANTALYA,(DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, üniversiteye bağlı meslek yüksek okulların bulunduğu batı ilçelerini ziyaret etti. Okulları gezen Rektör Özkan, ilçe kaymakam ve belediye başkanlarını da ziyaret edip işbirliği konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya'nın batısında bulunan Kemer, Demre, Finike ve Kumluca ilçelerini ziyaret etti. Rektör Özkan'ın ziyaretlerine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker ve Genel Sekreter Ali Evren İmre de eşlik etti.

'KEMER BENİM İÇİN AYRI BİR YER'

Batı ilçesi programına Kemer'den başlayan Rektör Özkan, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nu makamlarında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile birlikte Kemer Denizcilik Fakültesi binasının son durumunu yerinde inceleyerek değerlendirmelerde bulunan Rektör Özkan, "Bir Kemerli olarak Kemer benim için ayrı bir yer. İlk ziyaret ettiğimiz belediye de Kemer Belediyesi oldu. İnşallah hep beraber çok iyi bir turizm sezonu geçiririz. Eğitimi de konuştuk başkanımla. Kemer Denizcilik Fakültesi binasını en doğru şekilde değerlendirmek için iş birliği içerisinde hızlı bir şekilde çalışacağız" dedi.

4 İLÇEDE 4 MYO VE 1 FAKÜLTEYİ GEZDİ

Ardından Demre ilçesine geçen Rektör Özkan, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu ve Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya'yı ziyaret etti. Ziyaretin ardından iki yıl önce eğitime açılan Demre Dr. Hasan Ünal Meslek Yüksekokulu'nu gezen Rektör Özkan, okul Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Çancı ve akademisyenler ile görüştü. Finike'de ilçe Kaymakamı Zafer Sağ ve Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi'yi makamlarında ziyaret eden Rektör Özkan, Finike Meslek Yüksekokulu'nu da gezerek okul müdürü Doç. Dr. Önder Kabaş ve akademisyenlerle bilgi alışverişinde bulundu. Kumluca Kaymakamı Uğur Kolsuz'u makamında ziyaret eden Rektör Özkan'ın sonraki durağı Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Kumluca Meslek Yüksekokulu oldu. Rektör Özkan, fakülte dekanı Prof. Dr. Selma Öncel ile MYO müdürü Doç. Dr. İlker Sönmez ve öğretim üyeleriyle görüştü.

EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ DEVAM EDECEK

Ziyaretlerini Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu'nu gezerek ve yüksekokul müdürü Doç. Dr. Yıldırım Yılmaz'dan bilgiler alarak noktalayan Rektör Özkan, şunları söyledi:

"Kemer, Demre, Finike ve Kumluca ilçelerimizi ziyaret ederek kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız ve meslek yüksekokullarımız ile eğitim ve öğretim alanında 'Neler yapabiliriz?' diye fikir alışverişinde bulunduk. Akdeniz Üniversitesi, fakülteleri ve meslek yüksekokulları ile birlikte bir bütününün parçaları şeklindedir. Kampüsümüzden uzak olan fakültelerimiz ve yüksekokullarımızda da kaliteli eğitimlerimizi pandemi bitimiyle birlikte devam ettireceğiz. Merkez kampüsümüzden uzak olmasına rağmen her zaman iletişim içerisinde olduğumuz okullarımıza yaptığımız ziyaretleri sürdüreceğiz. Öğrencilerimiz geldiği zamanda ziyaretlerimiz devam edecek."

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS