'Romeo ve Juliet' son kez alkışlandı

'Romeo ve Juliet' son kez alkışlandı
'Romeo ve Juliet' son kez alkışlandı

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Devlet Opera ve Balesi'nce (Antalya DOB) sahneye konulan ve her defasında izlenme rekoru kıran 'Romeo ve Juliet' adlı bale eseri sezona veda etti.


Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde son kez sahnelenen 'Romeo ve Juliet'e Antalyalı baleseverlerin ilgisi yoğun oldu. Salonda boş koltuk kalmadı. Rus Pyotr İlyiç Çaykovski'nin bestelediği eserde 'Romeo'yu Artur İvanov, 'Juliet'i Müge Öğüt canlandırdı.


Gerek librettonun ele alınışı, gerek müzikal düzenlemesindeki başarılı yapısı, gerek koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip olan 'Romeo ve Juliet'in kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, dekor tasarımı Çağda Çitkaya, ışık tasarımı Fuat Gök tarafından hazırlandı.


'Romeo ve Juliet'in son temsilinin müzik düzenlemesini Tolga Taviş, libretto ve koreografisini ise Volkan Ersoy ile Armağan Davran hazırladı. Antalya DOB Orkestrasını şef İbrahim Yazıcı yönetti.


Işık efektleri, sahne dekoru ve kostümleriyle de göz kamaştıran, dramatik bir sonla sezona veda eden 'Romeo ve Juliet' ayakta dakikalarca alkışlandı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS