Sahilde fırtına temizliği

Sahilde fırtına temizliği
Sahilde fırtına temizliği

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, fırtına ve yağışlardan sonra çöple dolan Alanya sahillerini temizledi.


Alanya ve çevresinde hafta başında etkili olan şiddetli yağış ve fırtına sonrası Alanya plajları çöp, çalı çırpı ve odunla dolup taştı. Bir taraftan dere sularıyla gelen odunlar diğer taraftan denizden gelen çöpler Alanya sahillerini farklı bir görüntüye kavuşturdu. Bu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için 22 kişilik ekip kuran Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi, temizlik çalışması yaptı.


5 KM'LİK SAHİL BANDINDA TEMİZLİK


Alanya İskelesi yanındaki Galip Dere Plajı ile Alantur Köprüsü yanındaki Tomur Plajı'na kadar olan 5 km'lik sahil bandında ekipler gruplara ayrılarak temizlik çalışmalarına başladı. Odunlar belirli noktalarda istiflenirken, çöpler ise büyük poşetlere doldurularak sahil temizlendi.


BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR


Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sahilde yaptığı kapsamlı temizlik çalışması turizmciler ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Turizmciler ve vatandaşlar, “Alanya'ya yakışmayan bu görüntüyü ortadan kaldırdığı için Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz" dedi.


BOZULAN YOLLARDA ÇALIŞMA


Büyükşehir Belediyesi, yağış ve fırtına sonrası heyelan ve kaymalar nedeniyle bozulan Alanya- Gazipaşa Yolu'nun Aydap mevkiinde heyelan nedeniyle bozulan yolda çalışma yapıyor. Büyükpınar Mahallesi'nde aşırı yağışlar sonrası yolların dere geçişlerinde bozulmalar yaşandı. Kırsal alan ekipleri, bölgedeki toprak ve kayaları temizleyerek, dere geçişini açarken, bozulan yolda da bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS