{$ day.Temps.HighTemp $} °

Sanatla mizahın buluştuğu sergi DokumaPark'ta

Sanatla mizahın buluştuğu sergi DokumaPark'ta
Sanatla mizahın buluştuğu sergi DokumaPark'ta

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - KARİKATÜR sanatçısı Hakan Kok'un, sanatla mizahı buluşturduğu 'Yüzler ve İzler' karikatür sergisi, DokumaPark Modern Sanatlar Galerisi'nde kapılarını sanatsevere açtı. Siyaset, Spor, sanat ve edebiyat dünyasının tanınmış isimlerinin karikatürlerinin yer aldığı sergide, Başkan Tütüncü'nün oyuncak müzesinde çocuklara iş makinesiyle dondurma yaptığı bir tablo da bulunuyor.

Kepez Belediyesi'nin, halkın kullanımına kazandırdığı DokumaPark'ta Antalyalıların hizmetine sunduğu Modern Sanatlar Galerisi eşsiz eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 29 Ekim de '98. Yıla Özel 98 Eser Cumhuriyet Sergisi' ile sanatseverleri bir araya getiren galeri, sanatla mizahın buluşturulduğu 'Yüzler ve İzler' karikatür sergisine de ev sahipliği yapıyor. Karikatür sanatçısı Hakan Kok'un 16. karikatür sergisi, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün katılımıyla açıldı.

YÜZLER VE İZLER KARİKATÜR SERGİSİ

Serginin açılış konuşmasını yapan Hakan Kok, 'Yüzler ve İzler' sergisinin bugüne kadar açtığı 16'ncı sergisi olduğunu söyledi. Modern sanatlar galerisinde ilk kez sergi açtığını dile getiren Kok, “Birçok yerde sergi açtım. Burası çok güzel bir sergi salonu. Antalya olarak farkındalığı yüksek bir sanat galerisine sahip olmuşuz. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ekibine teşekkür ederim" dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Modern Sanatlar Galerisi'nde bir serginin daha sanatseverle buluşturuluyor olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Başkan Tütüncü, eski Dokuma Fabrikasının işçi ve memur yemekhanesinin Modern Sanatlar Galerisine dönüştürüldüğünü belirtti. Modern Sanatlar Galerisindeki '98. Yıla Özel 98 Eser Cumhuriyet Sergisi'ni de ziyaretçilerin mutlaka görmesi gerektiğini de söyleyen Tütüncü, “Modern Sanatlar Galerimiz her zaman tüm sanatçılarımızın emrindedir" dedi.

ÜNLÜLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

Karikatürist Hakan Kok'un sergisinde, Türkiye'nin hayatta olan ve olmayan kültür-sanat, sinema, tiyatro, televizyon, spor, siyaset ve iş dünyasından birçok ünlü ismin karikatürleri yer aldı. Kok, Antalya'nın da ünlü simalarını kalemiyle çizerek ölümsüzleştirdi. Hakan Kok'un çizgileri arasında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya'nın ilk mimarı Tarık Akıltopu, araştırmacı tarihçi Hüseyin Çimrin, 'Altın Çocuklar' adlı ünlü müzik grubu, ünlü restoran işletmecileri ve daha birçok ünlü ismin karikatürleri yer aldı.

SERGİ 1 ARALIK'A KADAR AÇIK

Konuşmaların ardından Başkan Tütüncü ve beraberindeki konuklar, karikatür sanatçısı Hakan Kok'un, 'Yüzler ve İzler' sergisini gezdi. Kuşaktan Kuşağa Antalyalılar Derneğinin katkı sunduğu sergide siyaset, spor, sanat ve edebiyat dünyasının ünlü isimlerinden oluşan 90 eser, 1 Aralık tarihine kadar sergilenecek.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS