Semih Esen, iş insanlarıyla buluştu

Semih Esen, iş insanlarıyla buluştu
Semih Esen, iş insanlarıyla buluştu

 

Aslı DURAN/ANTALYA, (DHA) -KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Antalyalı iş insanlarıyla bir araya geldi. Esen'in Konyaaltı'na yeni bir kreş açma hazırlığında olduğunu belirtmesi üzerine Antalya İş İnsanları Derneği (ANTİAD) Başkanı Ferhat Yıldız, kreş yapımına destek vermek istediklerini aktardı. Bunun üzerine Semih Esen, “Sizler hayır işlerine önem veren, sıkıntılı olanlara el uzatmayı seven iş insanlarısınız. Ben sizden sadece bana cesaret vermenizi isterim. Bana inandığınızı söyleyin. İyi bir şey yaparsam takdir etmenizi duyayım ve cesaretleneyim. Sizin ekonomik yardımlarınıza ihtiyacı olan çok daha ücra köylerde, başka yerlerde ihtiyaç sahipleri var. Ben sizleri onlarla buluşturmak konusunda yardımcı olayım" dedi.

ANTİAD'ın, 'ANTİAD Buluşturuyor' etkinliği kapsamında Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen konuk oldu. Bir otelde düzenlenen etkinliğe ANTİAD Başkanı Ferhat Yıldız, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Hacıarifoğlu, ANTİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı. Semih Esen, Konyaaltı'na yaptığı ve yapacakları çalışmalar hakkında iş insanlarına bilgilendirmede bulundu.

PARK AÇILIŞLARINA AYRILAN PARAYLA BAŞKA İŞLER YAPARIZ

Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, iş insanlarının güncel problemleri hakkında fikir alışverişinde bulundu. Seçim faaliyetlerinde 'En iyisi Konyaaltı'nda olacak' sloganıyla yola çıktıklarını aktaran Esen, Konyaaltı'nda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Koronavirüsün hayatımıza girmesinin ardından vatandaşın talebi doğrultusunda ilk olarak 'HayatPark' projesini hayata geçirdiklerini anlatan Semih Esen, “HayatPark, 2,5 yıllık süreçte açtığımız 18'inci park. Ama hiçbir park açılış töreni yapmadık. HayatPark'ın açılışını da özellikle Cumhuriyet Bayramı'na denk getirdik. Halka açık bir Cumhuriyet Balosu düzenleyerek açtık. Hiçbir parka açılış yapacak kadar zengin bir ülke değiliz. Oraya harcayacağımız parayla yapacağımız başka işler mutlaka vardır diye düşünen bir belediye başkanıyım. İhtiyaçları sırayla belirledik. Aslında HayatPark bizim birinci gündemimizde değildi. Ama Kovid ile beraber insanların ihtiyacıyla birinci sıraya geldi. İnsanlar artık eski gittikleri yere gidemez oldu. Eski alışkanlıklarını yapmaz oldu. Özellikle çocuklar ve anneler vakit geçirecek doğal ortamlara ihtiyaç duyuyordu. Güzel oldu, insanlar da memnun" dedi.

KREŞTE SONA GELİNDİ

Konyaaltı'nda kreş ihtiyacı talebinin sık sık iletildiğini aktaran Semih Esen, ikinci kreşin bitmek üzere olduğunu açıkladı. Esen, “2 kreşimiz zaten vardı. Toros mahallesinde 110 öğrencilik bir kreş açtık. Şimdi Hurma tarafına 120 öğrencilik kreşimiz bitmek üzere, kaba inşaatı bitti. Artık iç detaylarına girdiler" diye konuştu.

'MÜLKİYET PROBLEMELERİ TAMAMEN ÇÖZÜLECEK'

Hurma ve Molla Yusuf mahallelerinde kapalı pazar yerlerinde mülkiyet problemleri olduğunu aktaran Semih Esen, “Hukuku, yasayı çiğnemeden o pazarları açarsak bir an önce insanlarla buluşturabiliriz. Molla Yusuf Mahallesi'nde mülkiyet problemleri nedeniyle kapalı pazar yeri yapamıyorduk ama açık pazarımızı açtık. Hurma pazarımızda da mülkiyet problemleri devam ediyor ama açık pazarımızı bu hafta açıyoruz. Çok kısa zaman içerisinde ikisinin de mülkiyet problemlerinin çözülmesine dair yasal çıkış noktasını bulduk. Her iki pazar yerinin de mülkiyet problemleri tamamen çözülecek" diye konuştu.

KONYAALTI'NA 300 KİŞİLİK KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Göreve ilk başladığı anda birinci önceliklerinin aslında 300 kişilik bir kız öğrenci yurdu açmak olduğunu aktaran Semih Esen, koronavirüs nedeniyle eğitimin aksadığını, vatandaşın öncelik taleplerinin değiştiğini hatırlattı. Esen, “Yeri her şeyi hazırlanmıştı ihaleye çıkacaktı fakat Kovid salgını nedeniyle okullar kapandı, öğrenciler evlerine geri döndü. Yurdumuzun çok kısa süre içerisinde temellerini atacağız. Bunu yaparken etüt proje müdürlüğümüzdeki mimarlara ve imar müdürlüğündeki tüm mimar arkadaşlarıma 'Siz eğer bir yurtta kalsaydınız nasıl bir odada kalmak isterdiniz, bunu çizin' dedim. Aynı soruyu kendime sordum. Hepimizin istediğini bir araya getirdiğimizde yüzde 95 oranında örtüştü. Kısa sürede ihalesini yapıp, temelini atacağız" dedi.

KONYAALTI GELECEK NESİLLERE KALACAK

Konyaaltı'nda parsel stoğunun çok azaldığının farkında olduklarını belirten Semih Esen, “Sizlere bugün inşaat yapmak için bugünün taleplerini karşılayan arsa lazım ama sizin çocuklarınıza da yarının ihtiyaçlarını karşılayan standartlarda iş yapacak arsalar lazım. Belki sizlerin hoşuna gitmeyecek ama ben Konyaaltı'ndaki arsa stoğunun bir kısmını imara açmadan gelecek nesillere bırakacağım. Orayı biz yapmayacağız. Onu çocuklarımız yapacak. Bugünün ihtiyaçları yarının ihtiyaçlarına göre çok daha az. Konyaaltı'nın çekiciliğini kaybettirmeden görevimi benden sonra gelene devredeceğim" diye konuştu.

ANTİAD'DAN KONYAALTI'NA DESTEK

Başkan Esen'in konuşmaları üzeri ANTİAD Başkanı Ferhat Yıldız, Konyaaltı Belediyesi'nin yapacağı kreş projelerine destek vermek istediklerini belirtti. Yıldız, “Antalya İş İnsanları Derneği olarak eğitime çok destek veren bir derneğiz. Birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alıyoruz. Size de sosyal sorumluluk olarak kreş yapımında destek vermek isteriz" dedi.

'BAŞKA YERDE İHTİYAÇ SAHİPLERİ VAR

Yıldız'ın sözleri üzerine Semih Esen, “Sizler hayır işlerine önem veren, sıkıntılı olanlara el uzatmayı seven iş insanlarısınız. Ben sizden sadece bana cesaret vermenizi isterim. Bana inandığınızı söyleyin. İyi bir şey yaparsam takdir etmenizi duyayım ve cesaretleneyim. Sizin ekonomik yardımlarınıza ihtiyacı olan çok daha ücra köylerde, başka yerlerde ihtiyaç sahipleri var. Ben sizleri onlarla buluşturmak konusunda yardımcı olayım ama bir belediye projesinde sizin maddi katkınızı almam emin olun hayırda verimsizliğe ve vasatlığa neden olur. Ben size aracı olurum" dedi.

Konuşmaların ardından ANTİAD Başkanı Ferhat Yıldız, Semih Esen'e flama ve çiçek takdim etti.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS