Bayar: Ziraat odası seçimleri bir an önce yapılsın

Bayar: Ziraat odası seçimleri bir an önce yapılsın
Bayar: Ziraat odası seçimleri bir an önce yapılsın

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA) - SERİK'i ziyaret eden CHP İl Başkanı Nusret Bayar, ziraat odası seçimlerinin 5 yıldır yapılmadığını hatırlatarak, bir an önce yapılmasını istediklerini söyledi.

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar ve partililerden oluşan grup, Serik Ziraat Odası Başkanlığı önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Bayar'ın yarnı sıra, CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir ve partililer katıldı. Nusret Bayar, son 5 yıldır kayyum ile yönetilen Serik Ziraat Odası Başkanlığı'nda neden seçim yapılmadığını sordu. Başkan Bayar, konuşmasında şunları söyledi:

“2014 yılında yapılması gereken Ziraat Odası seçimlerinde bazı sıkıntılar gündeme geliyor ve şikayet üzerine yetkili mahkeme seçimi iptal ediyor. Sonrasında 2015 yılı içerisinde delege seçimlerinin başlatılması yönünde bir karar geliyor. 2015'ten 2020 yılına kadar 5 yıl geçiyor. Odalar demokrasilerin kılcal damarlarıdır. Buralarda seçimler adaletli ve demokratiksel yapılmazsa yukarıya doğru taşınır. Mahkemenin kararına rağmen 5 yıldır yenilenmeyen delege seçimleri neden yapılmıyor. Oda seçimlerinin bir an önce yapılmasını istiyoruz. Serik'teki seçilecek 66 delegenin kendi başkanını seçmesini istiyoruz."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS