'Sıfır Atık' projeleri tanıtıldı

'Sıfır Atık' projeleri tanıtıldı
'Sıfır Atık' projeleri tanıtıldı

ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü, Bölgesel Sıfır Atık Projeleri İstişare Toplantısı'nda projelerini tanıttı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen Bölgesel Sıfır Atık Projeleri İstişare Toplantısı Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, etkinlikte stant açarak projelerini tanıttı. Belediye çalışanları, ziyaretçilere Konyaaltı Belediyesi'nin sınırlarında gerçekleştirdiği sıfır atık çalışmalarını anlattı. 

ATIKLAR AYRIŞTIRILAR GERİ DÖNÜŞEME KAZANDIRILIYOR

Belediye Başkanı Semih Esen, belediye olarak sıfır atık projelerine son derece önem verdiklerini söyledi. Başkan Esen, "Geleceği Düşünüyoruz Geri Dönüştürüyoruz projesi kapsamında bölgemizde organik atıklar, ambalaj atıkları, bitkisel yağlar, elektronik eşyalar, atık piller, lastikler, atık madeni yağlar ve tehlikeli atıkları topluyoruz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden onaylı Antalya'nın ilk 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi'nde topladığımız atıklar ayrıştırılarak, geri dönüşüm merkezlerine gönderiliyor. Böylelikle çevre kirliliğinin de önüne geçiyoruz. Muhtarlarımızla atıklarımızı toplamamak için ortak çalışmalar yapıyoruz. Küçük yaşta öğrencilerimize bu bilinci kazandırmak için eğitimler düzenliyoruz. Amacımız geleceğimize daha temiz bir çevre bırakmak" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS