{$ day.Temps.HighTemp $} °

Turizmde iki büyük zirve

Turizmde iki büyük zirve

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - TURİZMİN başkenti Antalya, dünya ve Türkiye turizminin en önemli isimlerinin katılacağı iki büyük turizm kongresine ev sahipliği yapacak. 19-21 Kasım'da Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) 2021 Turizm Kongresi, 25 Kasım'da Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) Uluslararası 11'inci Resort Turizm Kongresi düzenlenecek ve açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katılacak.
TÜRSAB'ın 19-21 Kasım 2021 tarihleri arasındaki üç gün sürecek 2021 Turizm Kongresi'nde TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı Osman Ayık açılış konuşmalarını yapacak. Açılış öncesinde, 2022 erken rezervasyon kampanyasının lansmanı gerçekleşecek. Açılış programında ise 'Birlikte Daha Güçlüyüz' sloganıyla konaklama sektörü-seyahat acentası ilişkisi denklemini doğru kurmak konusu ele alınacak.
TURİZMİN BÜTÜN BAŞLIKLARI KONUŞULACAK
TÜRSAB'ın 3 gün sürecek kongresinde ele alınacak konu başlıkları şöyle:
"Korkuyu aşmak, geleceğe hazırlanmak. Misafire ve misafirle değer yaratmak. 2022 yılı dünya ve Türkiye turizmi: Rekabetin yeni kuralları. Kongre turizmi, kruvaziyer turizmi, sağlık turizmi, kültür turizmi, gastronomi turizmi. Havayolu-CRS ve seyahat acentası ilişkileri. İç turizmde yeni dönem. Turizmde geçmiş, gelecek ve teknolojiyle ilgili beklentiler ve operasyonlar. Koronavirüs sonrası Dünya. 2022'de Türkiye ve Dünya ekonomisi. Turizmde markalaşma ve dönüşüm. Hedef pazarlar ve geleceğin turizm ürünü ne olacak? Turizmde kriz yönetimi. Dijitalleşmedeki son gelişmeler. Örnek uygulamalarla sürdürülebilir turizm. Turizm eğitiminde yeni dönem. Turizmde taşımacılık ve sorunları."
TÜRSAB KONGRESİNE KATILACAK İSİMLER
2021 Turizm Kongresi'ndeki panellere konuşmacı turizm sektörünün en önemli firmalarının yönetim kurulu başkanı, genel müdürlerinin yanısıra TÜRSAB'ın kruvaziyer, iç turizm, kültür, gastronomi gibi alanlardaki ihtisas başkanları da konuşmacı olacak. Kongrede Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, TÜRSAB Onursal Başkanı Talha Çamaş, Avrupa Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Birliği (ECTAA) Başkanı Pawel Niewiadomski, Hollanda Seyahat Acentaları Birliği (ANVR) Başkanı Frank Costdam, Almanya Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Dış İlişkiler Başkanı Volker Adams, Ukrayna Devlet Turizm Geliştirme Ajansı (DART) Baykan Yardımcısı Daria Voloshchuk, İTÜ Araştırma Dekanı ve Yapay Zeka Türkiye Eş Başkanı Prof. Dr. Altan Çakır da konuşacak.
TURİZMİN GELECEĞİ
AKTOB'un bu yıl 11'incisini düzenleyeceği Uluslararası Resort Turizm Kongresi ise 25 Kasım Perşembe günü düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da katılacağı kongrenin açılışında Birleşmiş Milletler 75'inci Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve AKTOB Başkanı Erkan Yağcı açılış konuşması yapacak. Kongrenin ilk paneli ise 'Turizmin Geleceği: Henüz Keşfedilmemiş 10 Teknoloji' başlıklı konuda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Victoria Üniversitesi Turizm Yönetimi Dekanı Dr. Lan Yeoman konuşacak.
PAZARLAR DEĞERLENDİRİLECEK
Yurtdışı ve Türkiye'den turizmin önde gelen sektör ve firma temsilcilerinin yer alacağı kongrede Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır 'Türkiye'de turizmin durumu ve geleceği' konusunu anlatacak. Google Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu, 'Turizm ve Dijitalleşme', Turizm Akademisyenleri Derneği Başkanı Prof. Dr, Muharrem Tuna 'Turizmde insan kaynağının durumu ve geleceği' konularını ele alacak.
Ayrıca, 'Seyahat acentalarının durumu ve geleceği', 'Ekonomik gelişmeler', 'Rusya ve BDT ülkelerinde durum', 'Havacılık sektöründeki gelişmeler', 'Akdeniz bölgesinde turizmin durumu ve geleceği', 'Salgın döneminde turist eğitimleri', 'Doğu Avrupa ve Balkan pazarında durum', 'Turizmde dönüşüm', 'Turizmde ürün çeşitliliği' ve 'Konaklama sektöründe neler oluyor?' konularında da sunumlar olacak.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS