Tütüncü: En çok sevdiğimiz şey yeni okullar yaptırmak

Tütüncü: En çok sevdiğimiz şey yeni okullar yaptırmak
Tütüncü: En çok sevdiğimiz şey yeni okullar yaptırmak

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ'de inşası tamamlanan Aktoprak Mahallesi'ndeki 24 derslikli Kamile- Metin Yapar İlkokulu binasında incelemede bulunan Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez'e yeni okul binaları kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Bugüne kadar ilçesine 130'dan fazla okul binası yapılmasına öncülük eden Başkan Hakan Tütüncü, eskiyen ve ihtiyacı karşılayamayan Varsak Karşıyaka İlkokulu'nun yerine yeni bir okul binası yapılmasını sağladı. Başkan Tütüncü o tarihte Varsak Karşıyaka şimdi Aktoprak Mahallesi sınırlarında bulunan okulu, 2015'de ziyaretinde binanın yenileneceğinin sözünü vermişti.
İMAR REVİZYONUYLA OKUL ARSASI BÜYÜTÜLDÜ
Bu sözün ardından Kepez Belediyesi, okul arazisindeki mülkiyet ve imara ilişkin sorunları çözdü. İmar revizyonuyla da okulun arsası büyütüldü. Başkan Tütüncü'nün gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yıkılacak okulun yerine yeni bir okul binası yapılmasını geçtiğimiz yıllarda yatırım programına almıştı. Yeni okul binası da devlet-hayırsever işbirliği ile Aktoprak Mahallesi'ne kazandırıldı. Dönemin Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile hayırsever Nadir Yapar arasında Aralık 2019'da imzalanan protokol kapsamında okul inşa edildi.
TÜTÜNCÜ, OKUL SÖZÜNÜ TUTTU
Geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan 24 derslikli Kamile- Metin Yapar ilkokul binasını ziyaret ederek, incelemelerde bulunan Başkan Hakan Tütüncü, açıklamasında şunları söyledi:
“En çok sevdiğimiz şey yeni okullar yaptırmak. Görev süremiz içerisinde Kepez'in mahallelerine, yeni eğitim yuvaları kazandırmak, çocuklarımıza modern bir ortamda eğitim imkânları sunmak için elimizden gelen her şeyi yaptık, yapıyoruz ve yapacağız. Eskiden Varsak Karşıyaka Mahallesi'nde şimdi Aktoprak Mahallesi'nde küçük bir okul vardı. Bölgede oturan çocuklar, eskiyen bu okul binasında eğitimlerini sürdürürlerdi. İhtiyaçlarla birlikte şehir de büyüyor. Bu nedenle okulun yerine yeni bir okul yaptıracağımızın sözünü vermiştik. Eski okulun bulunduğu arsanın mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözdük. Yeni bir okulun yapımını, Milli Eğitim Bakanlığının yatırım programına alınmasını sağladık. Şu an Varsak, 24 derslikli bir okula daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Çocuklarımız,  bu modern binada eğitimlerini sürdürecekler. Okulun bahçesinin düzenlemesini belediye olarak biz üstlendik. Çevredeki yolları da açtık ve asfaltladık."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS